Ve třetím přípravném zápase na jarní část sezony se fotbalisté Dynama dočkali výhry. V zápase s divizními Strakonicemi svěřenci kouče Tobiáše v průběhu utkání dominovali a svého soupeře nakonec porazili 4:0, když se do střelecké listiny hned dvakrát zapsal Adam Klavík a také Petr Šíma a Tomáš Sedláček. Vedle dalších šancí nastřelil Šíma ještě břevno a Plichtovi nebyl gól uznán pro ofsajd.

Na Hluboké začali za vytrvalého deště aktivněji fotbalisté ligového celku, kteří si hned od úvodu vytvářeli zajímavé šance. V 5. minutě si na Plichtův centr naskočil na malém vápně osamocený útočník Sedláček, jeho pokus ale zneškodnil brankář Skála. Za dalších pět minut po tlaku Dynama pálil z otočky nad Pavel Mezlík a nebezpečně vypadala i dalekonosná střela Šímy, se kterou si ale také strakonický brankář poradil. Vůbec největší šanci úvodních minut si ale vytvořili ve 23. minutě hráči divizního celku. Nepovedená střela Patrika Káníka se dostala až k osamocenému Hadrabovi, který ale nedokázal překonat výborně vybíhajícího Kučeru. V 28. minutě měl první gól na hlavě po centru Šímy Plichta, ani on ale nedokázal překonat pozorného Skálu. Do vlastních rukou to tedy vzal právě Petr Šíma, jehož dělovka z dobrých pětatřiceti metrů skončila přesně v šibenici strakonické brány - 1:0. Zanedlouho to pak bylo o dva góly. Jedinečnou šanci zvýšit skóre měl po individuální akci Benát, jenž se ale před brankářem ukličkoval a zdálo se, že je po šanci. Akce Dynama ale pokračovala a po přesném centru Mezlíka se hlavou prosadil Tomáš Sedláček. V závěru první půle mohl další gól Hílek, po rohovém kopu ale bez přípravy zamířil vysoko nad.

Do druhé části hry vlétli Tobiášovi muži jako velká voda. Prostřídaný tým si začal vypracovávat šance jako na běžícím pásu a Skála byl v jednom ohni. Ve 47. minutě vyškrábl gólovou střelu Stráského, poté zneškodnil i parádní ránu Jasanského a při přímém kopu Šímy mu pomohla horní tyč. Hrstka nejvěrnějších fotbalových nadšenců se ale dalších gólu přeci jen dočkala. V 54. minutě vstřelil svůj první gól v dresu Dynama Adam Klavík, který využil přesného centru Jasanského. Fotbalisté Strakonic byli pod vytrvalým tlakem a před gólmana Křížka se prakticky nedostávali. Budějovický brankář si ve druhém poločase prakticky nesáhl na míč a zatrnulo mu pouze při přímém kopu Káníka, který nikým netečovaný centrovaný míč poslal těsně mimo. V 81. minutě se málem z gólu po přesně mířené střele mohl radovat Plichta, jeho gólová rána byla ale označena za ofsajdovou. Když i následně Bakala nechal svým pokusem pouze vyniknout střídaného brankáře Švehlu, zdálo se, že zápas skončí 3:0. O poslední změnu skóre se ale postaral opět Adam Klavík, který podobně jako u svého prvního gólu využil přesného centru z levé strany - 4:0. Samotný závěr zápasu se pak odehrál stále v režii budějovického Dynama, ke změně stavu ale již nedošlo.