Dlouhá sezóna pro budějovickou devatenáctku konečně skončila. A to nejen s konečným sedmým místem a 66 body, ale je to především také sezóna s úspěšnou sérií dvaceti zápasů bez prohry! Ročník 1996 dorosteneckou ligu opouští a na většinu z nich se můžou diváci těšit příští rok v dresech A-týmu. Na konec své sezóny si dorostenci v Brně vysloužili bod za remízu 1:1, o gól se postaral Kryštof Kadlec.

Poslední souboj v sezóně dvou v tabulce vyrovnaných celků byl od samého počátku bojovný. Hra se střídavě přesouvala po celé hrací ploše, ale domácí Brno vyvíjelo větší tlak ve vápně soupeře. I přes velice pozornou obranu Dynama se Brnu dařilo své útočné akce zakončovat, avšak nepřesně. První šance na straně Budějovic přišla v 15. minutě po asistenci Vaňka, který si míč zpracoval a poslal vzduchem přihrávku do vápna Brna. Tu se pokusil hlavou zakončit Kadlec, jeho střela ale šla mimo. V průběhu prvního poločasu bylo viditelné, že Brnu chybí přesnost ve zpracovávání přihrávek. Z druhé zajímavé šance Dynama se po asistenci Otepky trefil do brány Kryštof Kadlec. Brno na obdržený gól odpovědělo okamžitě protiútočnou akcí, po které skončil balón v rukou budějovického brankáře. Deset minut před koncem prvního poločasu se pokoušel pro svůj tým zvýšit Vaněk. Po individuální akci, nakonec ale zamířil nepřesně. Po poločase vedlo Dynamo 1:0.

I druhý poločas byl ve znamení bojovné a živé hry, ze strany Dynama ale časem pozornost klesala. Brno se snažilo určovat tempo hry a Budějovice se mu z části musely podvolit. V 52. minutě se brankáři Rotbauerovi podařilo vyrazit penaltu, Brno ale své úsilí nesnížilo a i když se mu nepodařilo srovnat ani z rohového kopu, nevzdávalo se. Nasazení se vyplatilo hned za okamžik, když v 54. minutě domácí srovnali na 1:1. I přes velký nátlak brněnských dorostenců, ti budějovičtí zachovali klidnou hlavu a statečně přistupovali ke všem oblastem hry. Do slibné šance se dostal Otepka, jeho míč ale bránu minul kousek nad břevnem. Velká snaha o zvýšení ze stran hostujícího Dynama přinesla do konce zápasu ještě dvě akce. Během první nezvládl hlavičkovat Havel a minutu před koncem ještě střílel Kadlec, jeho střelu ale bez obtíží chytil domácí brankář. Konečný zápas sezóny 2014/2015 skončil pro budějovickou devatenáctku remízou, za kterou jim patří ještě poslední bod.

Během jara už Ondřej Otepka nastupoval za Juniorku, poslední zápas si přesto chtěl odehrát s devatenáctkou. Se změnou týmu ale nemá problém:"Rozdíl už v tom podle mě není, je jedno jestli je to devatenáctka nebo juniorka, protože ty kluci už jsou víceméně na stejné úrovni." S průběhem utkání i přes svou pěknou přihrávku na jediný gól úplně spokojený není: "Dneska nám určitě nevyhovovalo hodně teplé počasí, špatně se nám v něm běhalo a taky jsme zbytečně ztráceli míče a nedokázali jsme je podržet. Navíc nám chybělo zakončení."

Po 19 utkáních začíná dorostencům letní pauza. Hráči ročníku 1997 budou odpočívat skoro měsíc a po nedělním posledním utkání se k nim připojí i jejich budoucí spoluhráči 1998. Silný ročník 1996 (Lukáš Havel, Martin Tušer, Tomáš Janoch, David Tomášek, Ondřej Otepka, Filip Vaněk, Lukáš Bálek, Patrik Švantner, Petr Pasecký), který touto sezónou v dorostenecké kategorii skončil, se téměř celý zapojí do přípravy A-týmu. Ta začne ještě během června.

O hodnocení uplynulé sezóny i o začátku letní přípravy staršího dorostu Dynama, jejím průběhu, přípravných utkáních i kompletním složení kádru Vás budeme postupně informovat na webu.

Petr Skála(trenér Dynama): "Jsem spokojený po dnešku. Poslední zápas jsme chtěli, aby odehráli kluci, kteří v této soutěži končí. Šel s námi i Ondra Otepka, který nám pomohl. Po naší středeční prohře 0:5 jsem dnes opravdu rád za remízu. Když se ale dívám na ty kluky, kteří by tu soutěž měli hrát příští rok, tak sem tedy trošku skeptický."