Starší dorostenci Dynama České Budějovice remizovali v 15. kole celostátní ligy s Baníkem Ostrava 1:1. Branku Jihočechů vstřelil krátce po začátku druhé půle Václav Čadek. Baník vyrovnal v 75. minutě brankou Daniela Juránka po chybě v domácí obraně. Utkání nabídlo hodně dalších šancí. V černobílém dresu Dynama byl nejlepší hráč utkání gólman Jindřich Vokatý.
Českobudějovičtí dorostenci v kategorii U19 uhráli na domácí půdě s Baníkem Ostrava remízu 1:1. Největší zásluhu na zisku bodu měl brankář Dynama Jindřich Vokatý, který hodně střel soupeře chytil. Úvod utkání nabídl vyrovnanou hru bez šance. Ostrava ale postupně přidávala a výsledkem byla první obrovská šance utkání. V 9. minutě se sám na brankáře Dynama řítil Staško a mohl otevřít skóre. Vokatý ale dobře vyběhl a šel do skluzu, kterým střelu Staška vyrazil. Balon se nakonec dostal ještě k nejlepšímu hráči Baníku Byrtusovi a jeho rána skončila na jednom z domácích obránců.

Na další větší šanci diváci čekali deset minut. A opět u toho byl Stašek s Byrtusem. Po jejich souhře střílel Hejník. Míč skončil vedle levé tyče. Až ve 26. minutě se do prvního ohrožení branky dostali i dorostenci Dynama. Po lajně utekl Radouch a centrem hledal někoho ze spoluhráčů. Míč nakonec letěl na hostujícího Pavlíka a mělo být po šanci. Hráč Ostravy ale balon trefil špatně a výsledkem byla nastřelená levá tyč. O čtyři minuty později se po ose Pavlík – Tobiáš dostal k hlavičce Fehervári a výborným zákrokem podržel Jihočechy Vokatý.

Ve 39. minutě měl Baník rohový kop a zahrál dobrý signál. Na jeho konci střílel nebezpečně Fehervári a na brankové čáře opět skvělým zákrokem zaúřadoval Vokatý. I přes mírný tlak Baníku mohli jít do vedení Jihočeši. Dvě minuty před koncem poločasu centroval Kabele do vápna, kde míč prodloužil Vaněk až za obranu na Linharta. Jeho dělovku konečky prstů vyrazil gólman Baníku Macej na roh. Z toho Dynamo branku neohrozilo. Od této doby se domácí hráči začali aktivněji pouštět do soubojů a hráči Baníku měli se svou rozehrávkou problémy.

První poločas skončil bezbrankovou remízou. Po přestávce mohl jít do vedení Baník. V 50. minutě měl po přihrávce Staška obrovskou šanci Juránek. I tentokráte vyšel ze souboje jako vítěz Vokatý. Hned z protiútoku udeřilo Dynamo. Bylo to po standardní situaci, kdy se balon ve vápně Ostravy několikrát odrazil. Míč si nakonec našel Václav Čadek a chytře přehodil brankáře Maceje, který stál před čárou – 1:0. Hráči Baníku začali i více faulovat a výsledkem toho byla žlutá karta pro Kašu. Následovala několikaminutová pasáž hry, která žádné šance nepřinesla.

V 65. minutě běžel na domácí branku Tobiáš. Ve střele mu dokázal zabránit kapitán Jiří Novotný, který se stačil vrátit. Baník měl v dalších minutách několik standardních situací, které nevyužil. Prosadil se až v 75. minutě po chybě v domácí obraně. Ostrava byla v útoku a vytvářela si prostor pro střelu. Nakonec z toho sešlo a míč měl obránce Dynama Wermke. Místo odkopu si míč ale předkopl a zmocnil se ho soupeř. Potom založil další útok Byrtus, který vysunul krásnou uličkou Daniela Juránka a ten byl sám na gólmana. Vokatý na tuto střelu již nedosáhl. Poslední větší šanci mělo Dynamo. Kadula ukázal svou kopací techniku a falší poslal do úniku Vaňka. Toho při střele stačil zablokovat vracející se obránce.

Jihočeši tak opět v domácím prostředí neprohráli a díky získanému bodu se udrželi v horní polovině tabulky. Na podzim odehraje Dynamo U19 ještě tři utkání. Příští týden hrají Jihočeši v Plzni a 19. listopadu se letos naposledy představí doma. Přijede tým Bohemians. Posledním utkáním je odveta na Slavii.

Jan Dvořák (asistent trenéra): Věděli jsme, že utkání s Ostravou bude hodně těžké, protože hráči měli v sobě vysokou porážku z Olomouce 1:7. Čekali jsme, co to s týmem udělá. Na hřišti bylo znát, že kluci mají na sobě deku a vytrácela se tím pádem naše hra. I tak jsme utkání s Ostravou zvládli a remíza 1:1 je spravedlivá. Nicméně jsme měli v prvním poločase obrovskou šanci, kdy střílel Linhart. To byl tutový gól. Hodně jsme propadali v osobních soubojích a Ostrava díky tomu chodila do protiútoků.