Starší dorost potvrdil v domácím zápase s Pardubicemi výhrou 2:0 své vítězství z hřiště Hradce Králové 10. kola 1. Dorostenecké Ligy. Góly dali během druhého poločasu Patrik Švantner a Ondřej Otepka.

Pardubice přijely na hřiště domácích s obsazenou 11. příčkou tabulky. Na rozdíl od nich je Dynamo až 18. Poslední zápas mezi oběma celky dopadl vítězstvím 2:0 pro Pardubice, dnes zápas dopadl přesně opačně.

Zpočátku prvního poločasu se zápas odehrával spíše na polovině Dynama, které si míč drželo a hrálo více defenzivně a aktivně, s větším nasazením šlo i do osobních soubojů, které také vyhrávalo. Pardubice první desítky minut hrály nervózně a osobním soubojům se vyhýbaly. Dynamo si tak následně vytvářelo mnoho šancí a branka Pardubic byla hned několikrát ohrožená, hostující gólman je ale dokázal všechny střely bezpečně zneškodnit. Velké šance měl během prvního poločasu Ondřej Otepka, ostatně stejně tomu bylo i v 10. kole na hřišti Hradce Králové. Přihrávky Pardubic zato šly často za postranní lajny. Přesto měli hosté během prvního poločasu pár šancí, ve kterých se obrana domácích dopustila chyb. Atmosféra byla velice vypjatá jak mezi hráči tak i na tribuně. Po konci prvního poločasu tak oba celky odcházely do šaten bez branek. Během zápasu bylo pardubickým hráčům uděleno několik žlutých karet.

Hned ve 46. minutě po zahájení 2. poločasu proměnil šanci Patrik Švantner a Dynamo tak dostal do lehkého vedení. Se začátkem druhého poločasu hostující Pardubice výrazně zvýšily tlak na Dynamo i důraz v soubojích. Domácí se ale tlaku dokázali přizpůsobit. Během druhého poločasu se jak Pardubice tak i Dynamo výrazně zlepšili, přihrávky obou celků byly přesnější a kombinace mezi hráči promyšlené. V 65. minutě do hry nastoupil Kryštof Kadlec a již v 72. dokázal přes polovinu hřiště dovést míč sám k bráně soupeře, kde ho přesně přihrál Otepkovi - ten s jistotou skóroval! Hra i přes vedení Dynama zůstala ve strany Pardubic rychlá a útočná. Většina pardubických šancí ale neprošla přes obranu. Dynamo se hru snažilo zklidňovat kombinací obrany na vlastní polovině hřiště. Bezpečné přihrávky před svou brankou střídaly s ostrými útočnými akcemi na bránu soupeře, přes úspěšné zákroky pardubického brankáře se ale už Dynamu nepovedlo dát další gól. Zároveň si udrželo čisté konto a branku od Pardubic nedostalo.

Svou výhrou na domácím hřišti tak dorostenci Dynama potvrdili výhru z venkovního zápasu s Hradcem Králové, kde vyhráli 3:0. Podařené zákroky a nadprůměrné výkony předváděla stoperská dvojice Dynama, která odrážela útoky Pardubic. V záloze byl také prospěšný Jan Hála, který posílal přesné přihrávky a k výhře pomohl i výkon Ondřeje Otepky - autora druhého gólu Dynama.

Další kolo odehraje dorost U19 venku 25.10. proti Zlínu.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsem rád, že jsme dokázali potvrdit velice důležité tři body z Hradce, protože jsme věděli, že nás nečeká lehké utkání. Do zápasu jsme vstoupili celkem slušně, vytvořili jsme si územní převahu proti dobře bránícímu soupeři, který přijel hlavně dobře bránit a spoléhat na rychlé protiútoky. V prvním poločase nám trochu vázla rozehrávka, bylo to z naší strany hodně pomalé a soupeř to stihl vždy zformovat. O poločase jsme si řekli, že toto musíme zrychlit a že musíme zlepšit rozehrávku dopředu. To se i potvrdilo. Navíc nám pomohla rychlá branka z úvodu druhého poločasu, kdy se po střele Honzy Hály trefil Patrik Švantner. Pardubice potom zapnuly, vytvořily si trochu tlak a od 60. minuty jsme předváděli výbornou hru. Vytvořili jsme si spoustu šancí, které jsme ale neproměnili. Uklidnil nás pak druhý gól, kdy se trefil po akci Kryštofa Kadlece Ondra Otepka. Utkání jsme si pak pohlídali a dotáhli ho k zaslouženému vítězství 2:0. Jsem rád, že jsme výhru z Hradce potvrdili a připsali si tři důležité body."