Byly to obrovské nervy. V posledním kole celostátní ligy staršího dorostu Dynamo potřebovalo porazit plzeňskou Viktorii k tomu, aby si zachovalo ligovou příslušnost. To se povedlo, když ve vypjatém duelu rozhodly branky Šplíchala a Rauschera. Na záchraně nic nezměnila ani výhra přímého konkurenta v boji o sestup Teplic.

Do nejdůležitějšího zápasu sezony vstoupilo Dynamo dobře. Hrálo aktivněji než soupeř a už v páté minutě mohlo jít do vedení. Po chybě Plzně se do velké šance dostal Lindák, jenže zblízka napálil břevno. Na druhé straně měli Západočeši sérii rohových kopů, ale žádný z nich první branku v zápase nepřinesl. Síť se poprvé rozvlnila až v 33. minutě. Po minele Maříka se míče ujal Pařízek, přihrál pod sebe na Šplíchala, který měl už opravdu jednoduchou úlohu - 1:0. V závěru poločasu mohla Plzeň srovnat, ovšem hlavičku Halásze vytáhl Dubljanič.

Do druhé půle Plzeň vyměnila brankáře, ale nebylo jí to nic platné. Ve 48. minutě se míče ujal Rostislav Kadlec a povedenou střelou orazítkoval břevno. Klíčový zásah přišel v 54. minutě. Pařízek rozjel akci s Lindákem, druhý jmenovaný odcentroval a Jakub Rauscher se hlavou nemýlil - 2:0. V závěru přišly šance na obou stranách. Střídající Vítovec ve vápně nedokázal míč pořádně zasáhnout, Pecháčka vychytal Dubljanič. V posledních minutách ještě trefil Sedlák tyč, ale domácí to vůbec nemuselo mrzet. Díky zisku tří bodů si zajistili záchranu v soutěži!