Westendorf - První zápas na soustředění zvládlo Dynamo na jedničku a s rakouským St. Pölten vyhrálo jednoznačně 3:0. O první branku se postaral Ubong Ekpai a o další dvě Pavel Šulc, který se tak při návratu do černobílého dresu nemohl uvést lépe. V pátek čeká svěřence Davida Horejše souboj s Red Bullem Salcburk.

Třetí zápas v přípravě čekalo na Dynamo v rakouském Westendorfu, kam se přemístilo z Kaprunu, kde je na soustředění. Trenér David Horejš postavil do základní sestavy Lukáše Skovajsu i Pavla Šulce, kteří se stali novými posilami černobílých. První vážnější příležitost přišla ve třinácté minutě, kdy nabídku od Kladrubského nevyužil Lukáš Jánošík.

Skóre otevřeli Jihočeši ve 22. minutě. Pas od Jánošíka proskákal až k Ubongu Ekpaiovi, který napálil míč do sítě – 1:0. Blízko k vyrovnání měl St. Pölten v závěru poločasu, jenže po rychlém úniku nastřelil Alan jenom tyč.

Samotný vstup do druhého poločasu měl o něco lepší rakouský tým, ale nevytěžil z něho nic. Naopak přišla smršť v podání Budějovických. Horejš vystřídal skoro celou jedenáctku a na hřišti zůstal jenom Vojtěch Vorel, Matěj Valenta a Pavel Šulc. A právě mladý záložník zužitkoval přihrávky od Matěje Mršiče a zvýšil na 2:0.

O dvě minuty později to byl znovu Pavel Šulc, kdo změnil skóre. Znovu ho našel Matěj Mršič a staronová posila se ani tentokrát nemýlila - 3:0. Další změnu skóre už utkání nenabídlo a Dynamo si tak připsalo druhou výhru v přípravě.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme spokojeni s výkonem a samozřejmě i s výsledkem. První poločas byl z naší strany velmi povedený. Začali jsme aktivně a v naší hře byly pasáže, které snesou již hodně přísné měřítko. Dali jsme gól a měli jsme tam i další velké šance a trochu mě tak mrzí, že jsme nedali více gólů. V těch situacích bychom si měli počínat už lépe a šance bychom měli proměňovat. Jsem rád, že se do hry postupně dostali všichni hráči a že jsme i po přestávce hráli velmi dobře a že jsme přidali další góly. Vyhráli jsme tedy 3:0 a jsme spokojeni."