V páteční večer se ve sportovní hale v Brně utkali dva sousedé z ligové tabulky. Vyrovnané utkání nakonec zvládli lépe futsalisté Helasu Brno, kteří si především díky lépe zvládnuté koncovce zápasu připsali důležité tři body!

Jihočeši se na palubovce Helasu museli ještě stále obejít bez zraněných Peterka, Jakuba Hrice a Lengyela. Domácí se dostali do první velké příležitosti hned ve 30. vteřině utkání, Mužík ale natřikrát nedokázal dostat míč za Beránkova záda. Brněnští se dočkali v čase 5:44, Šarközy předložil míč Poulovi a ten jej poslal neomylně do sítě, 1:0. Záhy mohl srovnat Dominik Hric, domácí Konečný jej ale skvěle vychytal! V 10. minutě vybídl ke skórování kapitán Pouzar Benáta, brankář Helasu však opět míč za svá záda nepustil! Dynamo PCO se mohlo radovat až na začátku 13. minuty, ke přímému volnému kopu se postavil Dominik Hric a přízemní střelou srovnal stav utkání na 1:1. O čtyři minuty později šli jihočeši dokonce do vedení, Radim Pouzar se zbavil svého obránce a skóroval netradičně levou nohou, 1:2 z pohledu domácího celku. Helasu Brno se však ještě podařilo do konce první části skóre otočit ve svůj prospěch. Dva úspěšně sehrané signály ze standardních situací během jedné minuty vyústily v branky Poula a Šarközyho, 3:2 pro domácí.

Ve 25. minutě šli Brňané poprvé do dvoubrankového vedení, Lidmila přistrčil míč Špičkovi, který tvrdou střelou na přední tyč překonal hostujícího brankáře Beránka. Jihočeši snížili zanedlouho Ondřejem Hačkou, který šikovně tečoval Hricovu střelu. Už o minutu později mohlo být srovnáno, do vyložené příležitosti se dostal Radouch, domácí branku však jen těsně minul! Dynamo PCO zatlačilo Helas na svou polovinu a hnalo se za kýženým vyrovnáním, proti byl však vynikající Konečný, který si připsal několik výborných zákroků. Paradoxně tak udeřilo na druhé straně, z ojedinělého brejku se prosadil Šarközy, 5:3. Jen o třicet vteřin později se zbavil svého obránce a poté i brankáře Petr Benát, aby střelou do odkryté branky korigoval na 4:5 z pohledu Dynama PCO. Stejný hráč tvrdě pálil o několik vteřin později, Konečný však znovu bravurním zákrokem Helas podržel. Českobudějovičtí si následně prožili devadesát vteřin hrůzy, které rozhodly o výsledku zápasu. Postupně se z brejkových situací prosadili Špička, Poul a Matyska, který již zvyšoval na 8:4. Dynamo PCO v závěrečných dvou minutách už jen korigovalo výsledek zápasu Dominikem Hricem a Petrem Benátem, z jihomoravské metropole tak odjížděli s porážkou 6:8.

V dalším kole se Dynamo PCO utká ve veledůležitém zápase s FK Olympie Mělník, utkání se odehraje netradičně ve čtvrtek 5.12. od 20.15 hodin v českobudějovické Všesportovní hale, a to dokonce před televizními kamerami České televize!