První mistrovské utkání v nejvyšší soutěži odehrálo Dynamo PCO na půdě aktuálního mistra AC Sparta Praha. Favorit byl po celý zápas lepším týmem, Jihočeši byli favoritovi vyrovnaným soupeřem až ve druhém poločase, přesto podlehli 2:10!

Jihočeši nevstoupili do utkání vůbec dobře a během prvních minut inkasovali hned dvakrát, autorem obou branek byl domácí kapitán Drahovský. Stejný hráč se prosadil i v 7. minutě po přihrávce Ricka. Dynamo zahrozilo v úvodní desetiminutovce dvakrát, ani jednu z brejkových situací však nedokázalo využít. Sparťané i nadále diktovali tempo hry a dostávali se do brankových příležitostí, které buď vychytal hostující brankář Beránek nebo skončili na brankové konstrukci. V 10. minutě zakončoval hezkou kombinaci Wilde, proti jeho ráně dokázal Beránek ještě zasáhnout, na dorážku Novaka však byl krátký. O minutu později mohlo Dynamo PCO korigovat výsledek, Benát předložil Lengyelovi, jeho střela však šla jen těsně mimo branku. V rozmezí 13. a 17. minuty inkasovali hosté ještě třikrát, nejdříve se trefil Kocić, po něm ještě dvakrát Seidler a poločasový výsledek tak byl z pohledu Dynama hrozivý, 7:0 pro mistra.

Začátek druhé půle už přinesl vyrovnaný futsal, domácí se jen těžko dostávali do dalších šancí a bylo to právě Dynamo PCO, které snížilo. Historicky první branku v nejvyšší soutěži za České Budějovice vsítil Martin Jasanský. Sparťané kontrovali tlakem i dalšími vytvořenými příležitostmi, prosadit se dokázal svým třetím gólem v zápase Michal Seidler. Ve 31. minutě byl na hranici vápna faulován Lengyel, výhodu přímého kopu zužitkoval nádhernou ranou Radouch, 2:8. Už o minutu později se však výsledek znovu měnil, Novákův prudký centr z pravé strany si do branky nešťastně srazil Jasanský. Českobudějovičtí mohli o chvíli později znovu snížit, Lengyel však míč do branky dostat nedokázal. Skóre zápasu uzavřel sparťanský Mladen Kocić, který využil přihrávky Tihomira Novaka. Dynamo PCO tak ve svém prvním zápase prohrálo na palubovce loňského mistra 2:10!

Příští týden se představí poprvé na domácí palubovce, když v neděli 15.9. hostí od 19.00 hodin tým Tango Hodonín!