Ve čtvrtém kole Fortuna ligy remizovali fotbalisté Dynama s Jabloncem 1:1. Po prvním poločase vedli Severočeši o jednu branku, když se trefil Jan Sýkora. Ve druhé půli se po krásném přímém kopu podařilo srovnat Benjaminu Čoličovi a další branka už nepadla. Jihočeši tak potřetí v řadě neprohráli a získali další velice cenný bod.

Po povedeném zápase se Spartou udělal trenér David Horejš jen jednu změnu v sestavě, Patrika Čavoše nahradil Filip Havelka. Jablonečtí udělali i kvůli čtvrtečnímu zápasu předkola Evropské ligy změn více, nehráli Hübschmann, Kubista nebo Acosta. Už ve třetí minutě dostal prostor ke střele Matěj Mršič, ale slabší nohou soupeřovu branku nezasáhl. Hostům se podařilo z první útočné akce skórovat. Doležal se prosmýkl kolem Nováka, poslal míč před branku a Jan Sýkora už neměl těžkou úlohu – 0:1. O srovnání se pokusil Mršič. Tentokrát vypálil levačkou, ale ani jeho druhý pokus v zápase branku netrefil.

První zákrok musel Hrubý předvést až po střele Davida Ledeckého. K dorážce se ještě dostal Petr Javorek, tlačil míč k tyči, ale jablonecký brankář střelu lapil. Po půl hodině hry měli domácí trochu štěstí. Proti skákavému balonu vyrazil Jindřich Staněk z vápna, podskočil ho, ale naštěstí ho zastoupil Lukáš Havel a nebezpečnou situaci vyřešil. V první půli to domácí několikrát zkusili z větší vzdálenosti, ale úspěch to nepřineslo ani jednou. Asi nejblíže byl stoper Lukáš Havel, ale i on Hrubého jen vystrašil.

Do druhé poloviny zápasu udělal trenér David Horejš jednu změnu. Havelku nahradil Mustedanagič a Jihočeši měli parádní vstup do druhých čtyřicet pěti minut. Už po minutě dostal po křídle ideální pas od Jiřího Kladrubského záložník Mršič a hned poslal míč před branku. Přihrávka proletěla celým vápnem a dorazila až na nohu Ivana Schranze, který ve stoprocentní šanci selhal. Nemuselo ho to ovšem mrzet dlouho. Agilní Provod byl faulován několik metrů před vápnem a sudí nařídil přímý kop. Exekuce se ujal Benjamin Čolič a nádhernou plachtící střelou placírkou srovnal – 1:1.

Posledních dvacet minut utkání se hrálo nahoru dolů. Více držel míč Jablonec, ale nebezpečněji vypadaly rychlé útočné výpady černobílých. Nelehkou úlohu měl brankář Staněk proti střele Sýkory, ale poradil si a pokus vykopl. V závěru se k zakončení v pokutovém území prodral i Matoušek, ale naštěstí pro domácí přestřelil. Další šance už nepřišly, Dynamo tak doma podruhé za sebou remizovalo.

David Horejš (trenér Dynama): „Odehráli jsme proti hodně kvalitnímu soupeři dobrý zápas. Mrzí nás, že první poločas ovlivnila branka po hrubé chybě. Pokud chceme pomýšlet na tři body s týmem jako je Jablonec, tak podobné chyby dělat nesmíme. Na druhou stranu jsme se zvedli, hru jsme vyrovnali a Benjamin Čolič se krásně trefil. Zbytek utkání byl vyrovnaný. Jsme trošku zklamaní, chtěli jsme tři body, ale máme jenom jeden. Skvělé výkony podávají Javorek, Provod i Kladrubský, ale hrajeme jako tým.“

Petr Rada (trenér Jablonce): „Máme po vyřazení z Evropské ligy plusový bod z venku. Měli jsme málo času mezi zápasy, navíc Budějovice byly podpořeny dobrým výkonem a výsledkem proti Spartě. Jeli jsme na jih trošku zklamaní, ale chtěli jsme bodovat, což se nám nakonec podařilo. Vedli jsme 1:0, Dynamo mělo hodně střel, ale netrefovalo zařízení. Dostali jsme poměrně zbytečný gól na 1:1, pak už nás soupeř moc nezatlačil. Bod je tedy nakonec asi spravedlivý a ceníme si ho.“