Do konce základní části FORTUNA:LIGY už příliš času nezbývá a Dynamo vycestovalo k předposlednímu venkovnímu zápasu na hřiště Mladé Boleslavi. Na trávníku v Lokotrans aréně se chtělo bodově přiblížit ke skupině o titul, to se mu ale bohužel nepovedlo. Jihočeši na domácí triumf proti Mladoboleslavským nenavázali a prohráli 0:2.

Až neskutečně natěsnaná je tabulka české nejvyšší fotbalové soutěže od šestého do jedenáctého místa. Právě v těchto prostorech se pohybovaly před zápasem oba týmy, které ve 28. kole změřily síly. Mladá Boleslav vstoupila do utkání aktivněji a hned v 10. minutě se mohla ujmout vedení z pokutového kopu. Naštěstí pro České Budějovice ale sudí na puntík po konzultaci s videem neukázal. Boleslav ale hrozila i dál, o devět minut později zakončil do pozic, kde se pohyboval brankář Šípoš, aktivní Ewerton. První výraznější příležitost mělo Dynamo až ve 24. minutě, střela Mihálika ale letěla vedle.

Úvodní branky se dočkali fanoušci v Lokotrans aréně ve 31. minutě. Gólové oslavy nastartoval nejlepší střelec a asistent domácích Ewerton, který si před vápnem našel míč, proklestil si cestu kolem tří obránců Dynama a zjevil se sám před gólmanem Šípošem. Na zakončení ke vzdálenější tyči neměl strážce českobudějovické svatyně nárok. Boleslav tak vedla 1:0. S nepříznivým stavem se Dynamo smířit nechtělo, a tak se rozhodlo zapnout motory. Van Buren se pokoušel srovnat účet ve 42. minutě, jenomže měl smůlu. Šedu nepřekonal, jeho příležitosti navíc předcházel ofsajd. Do kabin tak šli spokojenější domácí.

Druhý poločas tolik zajímavých šancí nenabídl, hra se přesouvala z jedné strany na druhou, když už pak šance přišla, bylo horko u branky hostujícího Dynama. Přímý kop kroutil směrem k brance v 52. minutě zkušený záložník Marek Matějovský, z gólu se ale podruhé v zápase Mladá Boleslav neradovala. České Budějovice se vzdát nechtěly, v zápase jim ale scházelo štěstí. Nic se neurodilo z rohových kopů, akce končily nepřesnými centry a přihrávkami. Neuspěl ani Penner, který chtěl svůj druhý start v mistrovském zápase za Dynamo zpestřit gólem. Jeho střela ze 73. minuty ale letěla vedle.

A tak mohla opět udeřit Mladá Boleslav. Časomíra ukazovala 77. minutu, když Matějovský dlouhým pasem z vlastní poloviny našel volného Davida Douděru. Ten se úniku nezalekl, překonal lobem vyběhnutého Šípoše a poslal Boleslav do dvoubrankového vedení. Dynamo zbraně složit nechtělo, na odpověď už mu ale moc času nezbývalo. Štěstí zkoušel nejprve individuální akcí Mihálik, bezprostředně po brance Mladé Boleslavi, za dalších pár minut se nepodařilo probít domácí obranou ani Pennerovi. Boleslav strážila vedení zuby nehty, nenechala se rozhodit ani ranou Mihálika z 88. minuty a podařilo se. Všechny tři body zůstaly v Lokotrans aréně, Dynamo prodloužilo sérii bez vítězství, která trvá od 13. března a domácího triumfu nad Jabloncem.

Fotogalerie

David Horejš (trenér Dynama): „V prvním poločase jsme vůbec neohrozili branku soupeře a navíc jsme lacino inkasovali. Do druhé půle nám pomohla střídání, ale měli jsme příliš nepřesností ve finální fázi. Nevytvořili jsme si žádnou gólovou příležitost, to je bohužel špatné. Utkání z naší strany nebylo dobré a soupeř vyhrál zaslouženě."