V 19. kole FORTUNA:LIGY jely České Budějovice na hřiště plzeňské Viktorie. Jihočeši byli ve Štruncových sadech většinu zápasu aktivnějším týmem, na bodový zisk to ale ani tak nestačilo. Plzeň po dvou gólech Květa vyhrála 2:1. Na budějovickém gólu měl zásluhu Čolić, jehož centr si do sítě srazil Jemelka.

Do zápasu lépe vstoupilo Dynamo, které v prvních minutách hýřilo aktivitou. Hned ve druhé minutě se k zablokovanému centru dostal Matoušek, který ovšem na zakončení neměl dost času a jeho střela nebyla tak nebezpečná. O minutu později se ke dvěma zakončením dostal Čermák, jehož první pokus, který byl nebezpečnější, chytil Staněk. Jihočeši i dále měli na svých kopačkách balon mnohem více a vytvořili si další roh. Po něm se ale do rychlého brejku dostala Plzeň a šla do vedení. Bucha našel v náběhu volného Romana Květa, jenž měl před sebou prázdnou branku a Viktoriáni vedli 1:0. Poté se dlouho hrálo ve středu hřiště a žádná větší šance nepřicházela.

To se změnilo po půl hodině hry, po další rychlé akci Plzně. Kopic se na pravé straně dostal k míči a zkusil vyslat zajímavou střelu na Janáčka, ten ale výborně zasáhl a míč lapil. Zajímavou situaci si připravily i Budějovice. Průniková přihrávka ze středu hřiště našla Škodu, ten ale nestihl míč chytit tak, aby šel sám na gólmana a dostal se tak s míčem do velkého úhlu, odkud byl nucen centrovat. Jeho centr mířící na Matouška však domácí obrana odvrátila. Ve 40. minutě si po dlouhém pasu zpracoval míč Čolić a následně poslal nebezpečný centr do vápna. Ten se snesl až ke Škodovi, který hlavou zakončil. Pokus ale neměl takovou razanci a Staněk míč chytil. Po prvním poločase Dynamo na svého soupeře ztrácelo jednu branku.

I druhý poločas začali Jihočeši s balonem na svých kopačkách, sérii slibných akci ale využít nedokázali. V 55. minutě se Dynamo dožadovalo pokutového kopu po šlapáku Pernici na Matouška, rozhodčí to ale viděl jinak. Za dvě minuty se Plzeň radovala v tomto utkání podruhé. Roman Květ dostal od Kopice dobrou přihrávku, byl tváří v tvář Janáčkovi a přidal svůj druhý gól v utkání. 2:0 pro Viktorii.

V 61. minutě se Budějovice po zásluze dočkaly gólu. Čolić posílal do vápna střílený centr a Václav Jemelka si ho srazil do vlastní brány. Dynamo bylo rázem ve hře a při chuti. Sevřelo Plzeň na její polovině a mohlo přijít vyrovnání. V 66. minutě poslal Škoda do vápna nadýchaný centr, na míč vyběhl Staněk a od něj se míč odrazil k Čermákovi, který svou střelu z penaltového puntíku poslal nad břevno. V nastaveném čase se z brejkové situace dostal ještě k nebezpečnému projektilu Vlkanova, ale Janáček za sebe míč nepustil. Dynamo tak na hřišti Plzně padlo 1:2.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Zápas se mi hodnotí těžko. Nemáme žádný bod, čímž jsme nesplnili první cíl, tím druhým je, abychom se prezentovali dobrou hrou. Posouváme se, jsme stále lepší, ale to nejdůležitější jste tady nechali."