I ve čtvrtém utkání v novém kalendářním roce dokázali svěřenci trenéra Davida Horejše bodovat, když na hřišti Slovácka remizovali 0:0. Převážně vyrovnané utkání s minimem šancí nakonec skončilo dělbou bodů a budějovický brankář Vojtěch Vorel si připsal už třetí čisté konto ze čtyř odchytaných utkání. V pátek se Dynamo představí doma proti Baníku Ostrava.

V brance Dynama zůstal Vojtěch Vorel, poprvé v sezoně dostal šanci v základní sestavě Ubong Ekpai. Úvodní poločas nabídl převážně opatrnou bitvu s minimem šancí. Smolařem první půle byl budějovický Matej Mršić. Jeho první střela v zápase neměla potřebnou kvalitu, druhá mířila vedle. Těsně před koncem první poloviny zápasu se dostal do přečíslení, které vzal na sebe, ale nakonec nechal vyniknout Nemravu.

Domácí si vypracovali dvě zajímavé příležitosti, ale ani v jedné z nich nemusel Vojtěch Vorel zasahovat. Po jednom z rohových kopů se balon odrazil k Reinberkovi, který napálil míč nad břevno. Nebezpečně vypálil také Navrátil, ale ani on nebyl přesný.

Ani druhý poločas nenabídl příliš atraktivní podívanou. Až po patnácti minutách druhé půle přišel zajímavý pokus na branku, když patičkou zakončoval Hofmann, ale budějovický gólman neměl problém zasáhnout. O něco nebezpečnější byl Navrátil, jehož střelu musel Vorel zlikvidovat nadvakrát.

Necelých deset minut před koncem se trefilo Dynamo, jenže radost netrvala snad ani vteřinu. Krásné nůžky Patrika Brandnera skončily v síti, ale sudí okamžitě ukázal na ofsajdové postavení. Rozhodnutí mohl přinést v samém závěru David Ledecký, ale míč po centru Mršiće netrefil ideálně. Dynamo tak bodovalo i počtvrté v novém roce a ze Slovácka odvezlo bod.

David Horejš (trenér Dynama): Předvedli jsme dobrý výkon. Mrzí nás jen, že nevezeme plný počet bodů. Měli jsme k tomu blíže než domácí. Hráli jsme aktivně, měli jsme šanci Mrsiće, tu jsme ale neproměnili. Druhý poločas byl trochu neurovnaný, ale ke konci zápasu jsme byli opět nebezpeční, možnosti jsme měli. Mrzí nás to, protože jsme byli fotbalovější než domácí. Předzápasový plán jsme plnili dobře. Dobře jsme se pohybovali. Stál proti nám ale dobrý soupeř. Bez gólu na vítězství pomýšlet nemůžeme.

Martin Svědík (trenér Slovácka): „Úvod zápasu nebyl z naší strany dobrý, vázl nám především pohyb. Až tak od 25. minuty jsme se zlepšili, vyrovnali jsme hru, ale soupeř měl v této fázi paradoxně velkou šanci při brejku, kdy náš podržel Nemrava. Druhý poločas byl zase boj. Budějovice byly velmi kvalitním soupeřem, měly šance, nám dnes chyběla větší fotbalovost především u hráčů záložní řady. Chyběl nápad, pohyb, forma některých hráčů šla trochu dolů. Byli jsme nepřesní a proto jsme nebyli nebezpeční. Ani Kliment nepodal výkon, jaký bychom si přáli. Bod je pro oba asi zasloužený."