V úvodním kole jarní části FORTUNA:LIGY Dynamo čekal výjezd na hřiště Slovácka. Tam po několika zajímavých příležitostech mohlo skórovat, byli to ale domácí, kteří jediným gólem souboj rozhodli. Svěřenci trenérů Nikla a Zápotočného se tak na jih Čech vrací bez bodu.

Dynamo do úvodních minut jarní části FORTUNA:LIGY vstoupilo aktivně. Hned po prvním hvizdu se po postupné kombinaci dostal z dvaceti metrů do zakončení Hora, který pálil z první, branku ale přestřelil. Šanci na ohrožení soupeře mělo také domácí Slovácko. Po faulu jednoho z hráčů Dynama se k míči postavil Havlík, Janáčkovu svatyni ale přestřelil. Ve třinácté minutě mohl v černobílých barvách skórovat Hora, který ve středu hřiště sebral Nguyenův odkop a z první vystřelil. Míč na brankové čáře ale vykopl domácí kapitán Kadlec. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou a dlouhou dobu se nic zajímavého nedělo. Po necelé půl hodině zahrozili až domácí v podobě brejku, na jehož konci byl zakončující Kohút. Jeho pokus ovšem zamířil vedle.

O chvíli později se do nebezpečné situace dostali také Jihočeši, konkrétně Hellebrand. Ten se po Čoličově rohovém kopu dostal k zakončení na hranici vápna, jeho pokus byl ale zablokovaný domácí obranou. Ve 33. minutě se do další zajímavé akce dostalo Dynamo, Potočný si skvěle přebral míč, přenesl hru na Skovajsu a ten poslal nebezpečný míč do vápna. S celou situací si ale poradil brankář Nguyen. Pár metrů za pokutovým územím přiťukl ve 43. minutě míč Potočnému nováček Čermák. První jmenovaný vyzkoušel zakončení, jeho pokus ale o hodně minul cíl. A tak na druhé straně zahrozilo Slovácko. Po rohovém kopu se do hlavičkového zakončení dostal Kalabiška a branku Budějovic těsně minul. Do poločasové přestávky se tak šlo za stavu 0:0.

Do druhého dějství Dynamo vstoupilo stejně jako do toho prvního, aktivně. Ve 47. minutě přišel dobrý centr z pravé strany a do zakončení se hnal Potočný. Akce ale skončila jen na rohovém kopu, který následně domácí defenziva odvrátila. Se svou odpovědí přišli domácí. Reinberk střílel nebezpečně, jeho pokus byl ovšem zablokovaný. V 53. minutě se do obrovské šance dostal opět Reinberk, kterého ale nadvakrát vychytal fantastický brankář Jihočechů Janáček. Snad ještě větší šanci měl Klíma, kterému hráče odclonil Vecheta a první jmenovaný šel sám na Janáčka, který ale hráče domácího celku naštěstí pro hosty vychytal.

Odražený balon mohl vzápětí do prázdné brány poslat Vecheta, budějovický kapitán Králik ale výborně budějovického gólmana zastoupil a míč vyrazil tělem do zámezí. V 71. minutě už to Slovácko ale vyšlo. Havlík dobrým pasem našel Daniela Holzera a ten míč poslal k pravé tyči. Slovácko tak vedlo 1:0. O tři minuty později se na druhé straně míč různými způsoby odrážel v pokutovém území domácích, až se nakonec odrazil k Čermákovi a ten z voleje vypálil. Bohužel ale přestřelil. V utkání už se nic dalšího nestalo a České Budějovice tak na Slovácku v úvodním kole jarní části padly o jeden gól.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Zápas se mi nehodnotí dobře, protože jsme prohráli. Chtěli jsme to zvládnout a vyhrát tady. Hrát aktivně, vysoko, presovat. Některé věci byly od nás zajímavé, jiné ještě neklapou podle našich představ. Ale věřím tomu, že v dalších zápasech budeme lepší. Slovácko je kvalitní tým, věřili jsme si na něj, bohužel to ale neklaplo."

Martin Svědík (trenér Slovácka): "První poločas nesl všechny znaky prvního zápasu po zimní přípravě. Chyběla mi větší sehranost i vyhranost, tím pádem jsme soupeře nedostali pod tlak tak, jak jsme chtěli. V poločase jsme si něco řekli, a to se projevilo od vystřídání po hodině hry. Trpělivě jsme pracovali dál, po gólu jsme měli ještě jednu šanci. Jsem rád, že jsme to zvládli vítězně, protože Budějovice dobře bránily a bylo to o dobývání jejich obrany."