Ve druhém jarním utkání fotbalisté Dynama opět udeřili v 15. minutě a stejně jako ve Vlašimi zvítězili 1:0. Tentokrát rozhodl Jiří Kladrubský z penalty. Těžký boj na Hané černobílí zvládli a nadále jsou na čele FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY. Za týden hostí Horejšovi svěřenci doma Brno.

Na půdě Prostějova nastoupili černobílí ve stejné sestavě jako v zahajovacím duelu jara ve Vlašimi. V základní jedenáctce domácích nechyběly opory Kroupa, Polák, Vošahlík či Schuster. Po opatrném úvodu z obou stran se do ofenzivy hnali především Jihočeši. Přišla opět jako ve Vlašimi 15. minuta a vedoucí trefa Dynama. Ve vápně fauloval Vošahlík a nařízenou penaltu proměnil kapitán Jiří Kladrubský. Záhy mohli domácí vyrovnat, ale po Čavošově faulu na hranici vápna trefil Koudelka z trestného kopu jen zeď a následná dorážka proletěla těsně vedle.

Nepříjemnost pro hosty přišla o chvíli později, kdy musel nuceně ze hřiště Mareček. Až vyšetření v nemocnici ukázalo, že si mladý sparťanský záložník ve službách Dynama přivodil nepříjemnou zlomeninu zánártní kůstky. Utkání bylo hodně bojovné, týmy si nedaly ani centimetr hřiště. Jihočeši hrozili z rychlých brejků, ale nadějné situace nedotáhli. V závěru poločasu mohl zvýšit vedení černobílých Pavel Novák, ale jeho hlavička skončila těsně vedle.

I po změně stran pokračoval bojovný ráz utkání bez výraznějších šancí. Českobudějovická obrana pracovala spolehlivě, v ofenzivě byl vidět hlavně Ledecký, ale nejlepší střelec soutěže se tentokrát neprosadil. Zastoupit jej mohl stoper Havel, ale po rohovém kopu mu nadějnou hlavičku zablokoval jeden z bránících hráčů.

Prostějov často nakopával dlouhé míče na vysokého Kroupu, ale hosté dobře bránili. Jistotu mohl dát Dynamu jeden z mnoha rohů, ale pojistka nepřicházela. Hanáci se chystali k závěrečnému náporu, čímž se otevíral prostor pro brejky černobílých. Po jednom z nich mohl rozhodnout Provod, ale Le Giang jej vychytal. Mrzet to hosty ale nemuselo, protože i druhé venkovní utkání jara zvládli 1:0 a drží se na čele tabulky.

David Horejš (trenér Dynama): "Jsme moc rádi, že se nám podařilo získat tři body. Věděli jsme, že nás bude čekat hrozně těžké utkání. Sice jsme viděli hrát Prostějov na Žižkově, ale jinak jsme věděli, že doma je Prostějov velmi silný, což se potvrdilo. Dostali jsme se do vedení gólem z penalty, ale pak jsme trochu vypadli ze hry. Ve druhém poločase jsme se ale zase zlepšili, dokázali jsme držet balon, byli jsme hodně na míči a domácí jsme do žádné vážnější šance nepustili."