Dynamo porazilo v důležitém duelu o naději Hradec Králové 1:0 a udrželo se ve hře o přežití. O výsledku utkání rozhodla jediná branka v prvním poločase, kterou zařídil po přihrávce Sandra Jakub Hora. Dynamo mělo řadu dalších šancí, ale žádnou z nich nevyužil.

Votroci se na jihu Čech představili bez Marka Kuliče, naopak se do sestavy vrátil Filip Klapka. První vážnější akci předvedli domácí, když přímý kop z pravé strany překvapivě vyslal rovnou na branku Sandro a brankář Lindr míč s obtížemi vyrážel na roh. Chvíli na to vedl rychlý protiútok Linhart, posunul míč na Benáta, kterému však balon srazil na roh jeden z vracejících se obránců.

Jihočeši byli nadále lepším celkem, Linhartovu hlavičku z malého vápna vyrážel hradecký brankář do bezpečí. Východočeši nebyli nebezpeční. Za první půlhodinku se dostali do šance pouze jednou, ale Štěpánův únik vyřešil brankář Daněk. Do poločasu museli hosté střídat, když svalové potíže nedovolily pokračovat Hochmeisterovi a jeho místo zaujal Strnad.

Ve 42. minutě padla první branka utkání. Jakub Hora perfektně vyslal do uličky Sandra, ten před brankářem vrátil míč Horovi a mladý záložník Dynama otevřel střelou do prázdné branky skóre utkání. Před přestávkou ještě trefil hlavou hradecký Štěpán břevno, ale byl mu pískán předchozí faul na Klesu.

O poločase došlo ke střídání v trojici sudích, když zraněného asistenta Kordulu nahradil čtvrtý sudí Zelinka. Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil, i když hosté trošku přidali na aktivitě. Domácí často kontrovali hbitým Linhartem, který pořádně zatápěl obraně Votroků. V 66. minutě mohl navýšit vedení Dynama Sandro, ale po parádní Táborského přihrávce z otočky přestřelil.

Sám Táborský mohl skórovat záhy, když mu vybojovaný míč předložil Linhart, ale minul branku. V závěru už Jihočeši v klidu kontrolovali těsný náskok a ten se jim bez větších problémů podařilo udržet až do konce. Po důležitém vítězství 1:0 tak Dynamo zůstává ve hře o záchranu.