V osmifinálovém zápase MOL Cupu Dynamo na svém hřišti přivítalo Hradec Králové, se kterým se mělo utkat už na podzim loňského roku. Kvůli sněhové nadílce se ale nehrálo. V dnešním zápase si svěřenci Zápotočného a Nikla došli po trefách Matouška a Adedirana pro vítězství 2:0 a postupují tak do pohárového čtvrtfinále. V něm se České Budějovice utkají na domácím hřišti se Zbrojovkou Brno.

Dynamo vstoupilo do utkání aktivně, během úvodních tří minut si vytvořilo dva rohové kopy a po tom druhém se k odraženému míči dostal Broukal, jeho následný pokus ale mířil vysoko nad. Na začátku 6. minuty se do nebezpečného zakončení na druhé straně dostal Kubala, Šípoš byl ale rychle na zemi a střelu pokryl. O minutu déle na druhé straně opět následovala série rohových kopů a po jednom z nichž se k balonu dostal Adediran, jeho hlavičkový pokus ale skončil v prostoru mimo tři tyče. V 18. minutě už se ale Dynamo dočkalo. Na levé straně si dobře míč zpracoval Sladký a poslal do vápna přesný centr, který si našel Jakub Matoušek a levou nohou zakončil přesně. 1:0 pro Jihočechy.

Ve 27. minutě se hnal za dlouhým nákopem Adediran a míč dokázal vybojovat, jeho finální přihrávka do ložené šance Matouškovi byla ovšem příliš dlouhá a první střelec zápasu na balon nedosáhl. Osm minut před koncem prvního poločasu u levé lajny Sladký skvěle vybojoval míč, přihrál do dobré pozice Matouškovi, ten přistrčil balon Pennerovi a jeho následný pokus branku minul. Dynamo bylo aktivní i nadále a vytvořilo si výhodu rohového kopu. Horův centr si ve 40. minutě našel Havel, míč se odrazil ke Quadrimu Adedarinovi a ten svou premiérovou brankou v dresu Českých Budějovic zvýšil na 2:0. Hosté ale mohli vzápětí snížit. Do gólové šance se dostal Smrž, jeho pokus však domácí obrana srazila na rohový kop. Budějovičtí si tak nesli do poločasové přestávky dvougólový náskok.

S první vážnější situací ve druhém poločase přišli domácí, Penner na pravé straně nabral rychlost a odcentroval do vápna. Jeho centr se ale snesl na síť hradecké branky. V 55. minutě se do velké gólové šance dostal Škoda, ten si na zadní tyči našel Čmelíkův pas, první jmenovaný ale napálil pouze pravou tyč hradeckých Votroků. V 86. minutě se hradečtí mohli dočkat snížení, Koubek ale poslal balon vedle. V zápase se už nic dalšího nestalo a Dynamo tak po výhře 2:0 postupuje do pohárového čtvrtfinále.

Marek Nikl (trenér Dynama): "Jsme spokojení. Dali jsme si cíl postoupit, což se nám podařilo. Chtěli jsme hrát ofenzivně, což se podařilo také. Jsme spokojení i s tím, že jsme vyzkoušeli nové hráče. Ty hráče, kteří nehráli v prvním zápase."

Miroslav Koubek (trenér Hradce): "Myslím, že soupeř toužil po vítězství víc než my, což mě trochu zklamalo. Dynamo si pro výhru došlo zaslouženě. Bylo rychlejší, dynamičtější i agresivnější. Zato my neměli svůj den."