Návrat po pauze fotbalistům Dynama České Budějovice nevyšel. Jihočeši doma hostili Zlín. Dostali se sice v závěru prvního poločasu do vedení po brance Javorka, ale hosté dokázali ve druhé půli utkání otočit a vyhráli 2:1. Černobílí tak dál čekají na vítězství v letošní sezoně.

Po více než měsíční pauze se fotbalisté Dynama vrátili zase k zápasu. Poprvé nastoupil za černobílé od svého příchodu útočník Mick Van Buren. Trenér David Horejš poslal trochu překvapivě do stoperské dvojice k Martinu Králikovi Maxe Talovierova. A byl to právě mladý ukrajinský stoper, který se ve čtvrté minutě dostal k hlavičce po rohovém kopu, ale jeho pokus mířil těsně vedle pravé tyče. Po dlouhou dobu to byla největší šance domácích. A v podstatě i hostů. Ti sice měli více ze hry, ale do šancí se nedostávali.

V 10. minutě sice pálil nad Jawo a stejný hráč hlavičkoval i v 16. minutě o něco nebezpečněji, ale jinak se ani jedna strana neprosazovala. Ve 30. minutě se dostával do šance Van Buren, ale jeho pokus byl zblokován a dorážka Mrsiče mířila hodně vedle branky. Ve 34. minutě propadl po rohu centr až na zadní tyč k Buchtovi. Ten vystřelil, ale Drobný s přehledem jeho tvrdý pokus lapil. Ve 41. minutě se ještě do šance hnal Poznar, ale jeho střela našla dobře postaveného Drobného.

Důležitý okamžik přišel ve 42. minutě. Mrsič nádhernou nahrávkou vyslal do brejku Benjamina Čoliče, ten sice dlouhý sprint s Čanturušvilim prohrál, ale odražený balon našel přesně nohu nabíhajícího Petra Javorka, který ho neomylně poslal do sítě – 1:0.

Úvod druhé půle patřil hostům, kteří více drželi balon. V 52. minutě byli blízko ke srovnání, když se po závaru dostali ke střele, ale Drobný se vrhl po míči a napravil tak předchozí nedohodu s Patrikem Brandnerem. V 55. minutě mohlo být hůř, když Dramé vystřelil a jeho nenápadný pokus se otřel o tyčku, ale gól nepadl. Domácí zazvonění tyče probralo. Přidali na pohybu a hru vyrovnali. V 59. minutě Van Buren sice trefil břevno, ale jeho radost zastavil ofsajd.

V 64. minutě přišla studená sprcha. Po rohovém kopu na přední tyči prodlužoval balon Poznar, první hlavičku Petra Buchty Drobný ještě reflexivně vyrazil, ale dorážku stejného hráče už lapit nedokázal – 1:1. Při gólové situaci se navíc zranil Benjamin Čolič a musel odstoupit ze hry. V 74. minutě si mohli Jihočeši vzít vedení zpět. Standardní situace do vápna Zlína prolétla až k nabíhajícímu Lukáši Skovajsovi, který střelou z první tváří v tvář Dostálovi neuspěl.

O dvě minuty později kopalo Dynamo další standardku, ale zahrálo ji špatně a hosté se dostali z rychlého brejku do vedení. Čanturišvili míč zatáhl, předložil Dramemu a ten se nemýlil – 1:2. Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale jejich snahy končily na pozorné obraně Zlína. Když už se přes ní prosadili, tak byl připraven gólman Dostál jako v 81. minutě při šanci Brandnera.

David Horejš, trenér Dynama ČB: V první řadě je to zklamání. Chtěli jsme bodovat a získat tři body. Vykročili jsme za tím dobře. Měli jsme nějaké možnosti a šli jsme do vedení, které podle mě bylo zasloužené. Soupeř neměl za celý poločas prakticky nic. O přestávce jsme si řekli, že budeme pokračovat v tom, jak jsme hráli v první půli a nebudeme se bát o výsledek. Realita byla bohužel jiná. Prvních deset minut jsme nechytli, byli jsme ustrašení a soupeř nás dostal pod tlak. Pak jsme dostali gól ze standardky, i když jsme se na to připravovali a věděli jsme, že je v tom soupeř silný. Za stavu 1:1 se to lámalo. Skovajska měl tutovku a nedal a soupeř nás po naší triviální věci, což bylo špatné sehrání standardky, z brejku potrestal a rozhodnul. Dojeli jsme na to, že jsme nedali příležitosti. A měli jsme jich dost.

Bohumil Páník, trenér Fastav Zlín: Je to velmi důležitá výhra. Tím způsobem, jakým jsme srovnali a dokázali být nebezpeční ve druhé půli, jsme dostali i gól, což nás srazilo. Říkal jsem o poločase hráčům, že jak hráli od 20. minuty, tak je potřeba pokraovat. Udělali jsme jedno střídání, co se povedlo. Ten hráč dal gól. Domácí pod tlakem výsledku pak stupňovali tlak, což bylo nepříjemný. V tu chvíli tam byl Dostál, který zamknul bránu. Hráči si věřili. Byli pozitivně naladění i po poločase, kdy dostali gól, ale průběh hry byl dobrý. Na tom jsme to založili. Skvělý výkon podal Čanturišvili.