Poslední přípravný zápas před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY dnes odehrálo v úmornému vedru v Haka Areně v rakouském městě Ansfelden českobudějovické Dynamo. Jeho soupeřem byl další maďarský soupeř, tentokrát Újpest FC. A i tentokrát byli Maďaři nad síly Jihočechů. Tým z předměstí Budapešti porazil Budějovice 4:1.

O něco lépe vstoupili do zápasu fotbalisté Újpeste. Během prvních deseti minut zatlačili Dynamo na jeho polovinu a hrozili, žádná ze šancí se ale zatím neurodila. Ta v 11. minutě už ale ano. Kevin Csoboth na kraji vápna zakroutil střelu pod horní roh branky a poslal svůj celek do vedení 1:0. O osm minut později to bylo už o dva góly. Aktivní Csoboth se tentokrát pasoval do role asistenta, přihrávkou našel nabíhajícího Petera Ambroseho a ten zvýšil přesnou ranou k zadní tyči na 2:0.

Do hry se dostávaly také České Budějovice, šance si ale tvořily pouze ojediněle. Zato Újpest mohla ve 41. minutě vést ještě větším rozdílem. Jeden z jejích hráčů běžel sám vstříc Šípošovi, ale byl před vápnem faulován a z následného přímého kopu nebylo nic. O dvě minuty později se ale Maďaři třetí trefy přeci jen dočkali. Na svědomí ji měl znovu Kevin Csoboth a i díky němu odcházela Újpest do kabin spokojenější.

Přestávka jako by Dynamo probudila. Do druhého poločasu nastoupil tým, který s výsledkem měl touhu něco udělat. V prvních minutách druhé půle se Budějovičtí tlačili k maďarské brance, kolem které létaly balony po centrech nebo volných přímých kopech. Žádná šance ale brankou neskončila. To samé se nedá říct o druhé straně… první výraznější šance v 64. minutě a hned gól. Z penalty se prosadil Heinz Morschel a bylo to 4:0 pro Újpest.

Dynamo se nevzdávalo. Aktivní hrou vyvíjelo na soupeře tlak, mělo ve druhém poločase řadu rohů nebo volných kopů, Suchan dokonce trefil tyčku. Branka ale dlouho ne a ne přijít. Alespoň jednu ale nakonec Dynamo přeci jen vstřelilo. V 87. minutě se trefil Daniel Hais a upravil na konečných 1:4 z pohledu Jihočechů.

Tomáš Zápotočný (trenér Dynama): "Hodnocení zápasu bude za mě kritické. Budu kritický k hráčům, protože se mi vůbec nelíbí, jak dostáváme laciné góly. Góly soupeři sami nabídneme. Jestli tohle uděláme v lize, nemáme šanci vyhrát. Bojácnost, malé sebevědomí. Uděláme první chybu a sesype se půlka mančaftu. To je špatně."

Marek Nikl (trenér Dynama): "Jak jsem chválil herní stránku ve dvou zápasech předtím, teď to udělat nejde. Nebylo to dobré, hlavně první poločas. Dostali jsme hrozné góly a na startu první půle mi přišlo, že jsme na takový těžký zápas nebyli připravení v hlavách. Ale jsme přesvědčení, že na Slovácku to bude dobré."