České Budějovice si po posledním domácím zápase mohly oddechnout. Díky výhře nad Bohemians si vytvořily dostatečný náskok na skupinu o záchranu, v závěrečném 30. kole FORTUNA:LIGY se tak na půdě Teplic soustředily pouze na vylepšení výchozí pozice do skupiny o umístění. Cíl Dynamo bohužel nesplnilo, na teplických Stínadlech prohrálo 1:2.

Dynamo a Teplice, dvojice, která společně nastartovala ligu soubojem v prvním kole a základní část české nejvyšší soutěže v tom posledním také ukončila. Hosté z jihu Čech odcestovali do Ústeckého kraje s vědomím záchrany ve FORTUNA:LIZE a vidinou bojů ve skupině o umístění, naopak domácí Teplice ona skupina o záchranu jistojistě čeká. Do zápasu 30. kola vstoupily lépe České Budějovice, držely balon, snažily se střílet, branku ale zpočátku nijak výrazněji neohrozily. A to až do 17. minuty, kdy Skovajsa našel Micka Van Burena. Ten přehodil brankáře, bohužel pro Dynamo ale také branku. O minutu později už hosté byli o něco veselejší. Van Buren nejprve nepochodil, balon si ale našel Michal Škoda a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Jihočeši tak díky němu vedli od 19. minuty 1:0.

Dynamo na tempu neubíralo, naopak. Hnalo se dopředu, směrem do vápna létaly centry, ani domácí ale nechtěli zápas odpískat. Ve 25. minutě zakončoval pohlednou akci Trubač, Šípoš ale jeho střelu bez problémů lapil. Teplice se postupně začaly víc a víc tlačit směrem ke svatyni Dynama a snažily se vyrovnat. To se jim nakonec také povedlo, ve 28. minutě vyslal směrem k Šípošovi nepříjemnou dělovku Žák, brankář Dynama míč vyrazil hrudí před sebe na volného Mohameda Tijaniho, který umístěnou střelou k tyči a svým prvním gólem v dresu Teplic vyrovnal na 1:1. Začínalo se tak od nuly. Hra se postupně přelévala z jedné strany na druhou, ve 30. minutě pálil domácí Boljevič, pak mohli v několika případech děkovat své obraně, která za sebe nepustila několik nebezpečných přihrávek, hosté. Žádný další gól už stadion Na Stínadlech v první půli neviděl, do kabin se šlo za nerozhodného stavu.

Podobně jako na začátku zápasu bylo i v úvodu druhého poločasu o něco lepší Dynamo. Drželo míč na svých kopačkách, domácí Teplice od něj snažilo držet co nejdál. Jenomže o oné snaze nesmýšleli stejně domácí. Po krásné přihrávce se v 53. minutě dostal za defenzivní linii Dynama útočník Václav Sejk, zakončil technicky k zadní tyči a poslal Teplice do vedení 2:1. České Budějovice se v nepřízní nechtěly smířit, hned o dvě minutky později mohl srovnat Mihálik, jeho střelu si ale našel brankář Grigar. To samé se dá říct také o šanci Škody, která následovala o několik desítek vteřin později. Stejně jako České Budějovice přidávaly po gólu na tempu tepličtí Skláři. Výborným zákrokem se prezentoval gólman Šípoš, který v 59. minutě čelil další ráně autora rozdílové branky Sejka.

Na Českých Budějovicích bylo vidět, že chtějí vyrovnat. Bohužel pro ně a pro její fanoušky jim ale štěstí v zakončení nepřálo. Neuspěl Mihálik, střídající Penner ani Čavoš, který v 70. minutě pálil těsně za vápnem vysoko nad. Čas se postupně krátil, Dynamo drželo balon, Teplice začaly být lehce pasivnější. Využít toho mohl Penner, který si v 74. minutě naskočil na centr a hlavou zakončil. Opět však mířil balon jinam než mezi tři tyče. V 80. minutě vyslal střelu z hranice velkého vápna jinak výborně hrající Patrik Hellebrand, i jemu ale scházela potřebná přesnost. Posledních deset minut se neslo v jednom a tom samém duchu. Hrálo se víceméně na jednu bránu, Dynamo ale v koncovce nedokázalo najít gólový recept. A tak to pokračovalo až do posledního hvizdu rozhodčího. Jihočeši se rozloučili se základní částí FORTUNA:LIGY porážkou v Teplicích 1:2.