Fotbalisté Dynama České Budějovice si poslední zápas před vstupem do nového ročníku Gambrinus ligy náramně užili. Ve večerním zápase na Střeleckém ostrově rozstříleli divizní Třeboň vysoko 8:1! Střelcem utkání byl Václav Mrkvička, který vsítil v rozmezí necelých dvaceti minut hattrick. Celý zápas odehrál také bývalý reprezentant Karel Poborský. Další zápas odehrají fotbalisté Dynama již tuto neděli, kdy na E.ON stadionu na Střeleckém ostrově přivítají v rámci prvního kola nového ročníku první ligy mistra FC Slovan Liberec!
Trenér František Cipro poslal na hrací plochu jedenáctku v rozestavení 4-4-1-1, kde se sám na hrotu ocitl Libor Baláž a podhrotového útočníka hrál Karel Poborský. Jihočeši od úvodních minut diktovali tempo utkání, avšak první vážnější příležitost si v 7. minutě vytvořili fotbalisté z lázeňského města, když si na Zvěřinův centr naskočil pohotově Dedaj, jehož hlavičkový pokus skončil těsně mimo. Další gólové příležitosti se rodily na druhé straně hřiště, se střelami Baláže a Poborského si ale gólman Skála s přehledem poradil. První gól zápasu přišel ve 13. minutě, kdy Baláž po pěkné kolmé přihrávce obešel gólmana a do odkryté brány s přehledem zakončil - 1:0. Pak ale přišla dlouhá pasáž hry, kdy měli budějovičtí míč sice častěji na kopačkách, avšak mezi tři tyče mířili jen velmi sporadicky. Druhý gól Dynama padl až v 26. minutě, kdy si na Volešákův rohový kop naběhl Skála a hlavičkou k tyči zvýšil pohodlně na 2:0. O šest minut později to bylo již 3:0. Adamec využil Poborského kolmé přihrávky a opět obešel brankáře Skálu a zvýšil náskok Dynama na trojgólový. Z vysokého vedení se ale svěřenci Františka Cipra neradovali dlouho, Zvěřina se po pěkné přihrávce odhodlal ke střele z hranice vápna, čímž překvapil budějovického gólmana Filipka a střelou k levé tyči snížil na průběžných 3:1. Posledních deset minut první půle se již pouze dohrávalo, ani jedno mužstvo se neprezentovalo příliš aktivní hrou a hrstka nejvěrnějších fanoušků na E.ON stadionu se spíše nudila.

Do druhé části hry trenér Cipro sestavu výrazně obměnil a na hřišti zůstali oproti prvnímu poločasu pouze Horejš s Poborským. Hned od úvodních minut bylo patrné, že se hra mírně vyrovnala a fotbalisté Dynama se do příležitostí nedostávali s takovou lehkostí jako v první části. První velkou šanci spálil až v 65. minutě Svátek, když z hranice malého vápna nastřelil pouze pravou tyč třeboňské brány. Poté ale fotbalisté z jihočeské metropole spustili brankostroj, který nedokázali unavení fotbalisté Třeboně zastavit. V 69. minutě vstřelil Mrkvička pokusem z hranice vápna gól na 4:1 a o dvě minuty později opět Mrkvička obešel třeboňského brankáře a zvýšil na 5:1. Pak se dvakrát výborně zastřeloval Gruber, avšak poslední desetiminutovka patřila opět Dynamu. V 82. minutě se trefil i Svátek, pak přidal třetí gól v zápase Mrkvička a na konečných 8:1 zvyšoval v 86. minutě Poborský. V samém závěru zápasu měl ještě obrovskou šanci třeboňský útočník Zvěřina, na gólmana Křížka ale nevyzrál a skóre zápasu se tak již nezměnilo.