Když fotbalisté Dynama České Budějovice hned v šesté minutě zápasu v Mostě inkasovali první gól, jen málokterý fanoušek by při pohledu na Budějovickou střeleckou potenci věřil ve výhru Jihočechů. Ti ale ve druhém poločase vstali z mrtvých a již ve 46. minutě vyrovnával na 1:1 střídající Adamec. Když o tři minuty později zneškodnil brankář Filipko Piklův pokutový kop za faul na Pilaře, podpořil tak zvyšující se sebevědomí spoluhráčů. V 73. minutě navíc rozhodčí Adámek dopřál zahrávání penalty i Jihočechům a ti se díky gólu Jana Svátka dostali do vedení, které již udrželi. Nic na tom nezměnilo ani Piklovo břevno v samém závěru zápasu.
Trenér František Cipro musel před zápasem v Mostě udělat několik vynucených změn v sestavě. V základní jedenáctce nahradil levého beka Jakuba Bureše Michael Žižka a místo zraněného Baláže nastoupil v základu Jiří Jeslínek, který dostal příležitost v útoku spolu s Janem Svátkem.

Hned od úvodních minut byla k vidění zajímavá podívaná a ani na úvodní gól zápasu nemuseli příchozí fanoušci čekat dlouho. Hned v 6. minutě po levé straně hřiště unikl Gašparík, zpětně přihrál do vápna nabíhajícímu Michalu Mackovi, který pohotovou střelou překonal brankáře Filipka - 1:0. Pár desítek vteřin po rozehrávce střílel na druhé straně hřiště Plocek, pozorný gólman Svoboda byl ale na místě a změnu skóre nepřipustil. Pak přišla na řadu dlouhá pasáž hry, ve které se ani jedno z mužstev nedokázalo dlouhé minuty prosadit. Hrálo se sice blíže k Budějovické bráně, střely domácích borců byly ale spíše propagační a gólman Filipko všechny pokusy pohodlně kontroloval. Ve 27. minutě zahrozil po centru Procházky Pilař, jeho hlavičkový pokus ale těsně minul levou tyč jihočeské svatyně. O tři minuty později hledal Žižka centrovaným míčem Poborského, před toho se ale dostal v poslední možný okamžik Gašparík a míč odvrátil do zámezí. Další střelecký pokus vyslal poté směrem k mostecké bráně Volešák, ani on se však o vyrovnání nepostaral. Když se neujal ani Piklův přímý kop ze samého závěru poločasu, odcházeli domácí do kabin za jednobrankového vedení.

Do druhého poločasu poslal trenér Cipro místo Plocka Adamce a právě tento tah se ukázal jako rozhodující. Neuběhla ani jedna minuta a Jihočeši se dostali k rychlému brejku, který pěknou přihrávkou na levé křídlo vyšperkoval Volešák, zakončující Jiří Adamec si již s míčem věděl rady a podél vybíhajícího brankáře Svobody vyrovnal na 1:1. Těsně po oslavách vyrovnávajícího gólu mohli ale Jihočeši opět padnout na kolena, když po kontaktu Horejše se Sieglem odpískal sudí Adámek pokutový kop ve prospěch domácího týmu. K míči se postavil Aleš Pikl a ač brankář Filipko skákal k levé tyči, dokázal doprostřed brány směřující míč nohou vyrazit zpět do pole. Remízový stav pochopitelně nevyhovoval ani jednomu týmu a k vidění byla dále aktivní hra z obou stran. V 56. minutě střílel Macek, tečovaný míč ale brankář Filipko schoval do rukavic. Další velký vzruch přišel až v 73. minutě, kdy po faulu na Žižku odpískal rozhodčí Adámek druhý pokutový kop, tentokrát však ve prospěch hostů. K zahrávání se postavil Jan Svátek a střelou do protipohybu brankáře Svobody otočil vývoj zápasu. Tento stav pochopitelně hostům náramně vyhovoval a nikam se již nehnali. Naopak domácí svojí aktivitu museli o poznání zvýšit, což ale kýžený efekt nepřineslo. Největší šance přišla až v 85. minutě, kdy nejprve Pikl napálil břevno budějovické brány a následnou dorážku Pešíra lapil brankář Filipko. O dvě minuty později mohl přidat třetí gól Jeslínek, po rychlé akci Dynama ale z brankové čáry vykopával míč domácí obránce Zbončák. Závěr zápasu si Jihočeši pohlídali a do ligové tabulky si tak připsali senzační tři body...

Muž zápasu

Jiří ADAMEC - V zápase sice odehrál pouze druhý poločas, přesto ale značnou měrou zasáhl do výsledku celého utkání. Již po pár vteřinách na hrací ploše vstřelil vyrovnávající branku a poté v celém průběhu druhé části hry byl nejvíce vidět. Počínal si velmi aktivně a pro obranu domácího týmu znamenal velké nebezpečí.
Tři nejlepší hráči zápasu: -

Zdeněk Ščasný: "V prvním poločase jsme nehráli špatně, ale nepřišel ten uklidňující gól. Ale hned na začátku poločasu jsme po sérii neuvěřitelných chyb, které se stále opakují, inkasovali vyrovnávací gól. Ještě jsme nedali penaltu, navíc Piklova střela se pak možná dostala za čáru, ale gól neplatil. Máme v týmu mnoho zkušených hráčů, ale nejsme schopni odehrát zápas bez inkasované branky. Děláme v defenzivě obrovské chyby jako mužstvo. Před dnešním zápasem jsem už chtěl udělat nějaké změny, ale nakonec jsem tým ještě nechal hrát ve starém složení. To byla chyba"

František Cipro: "Této výhry si hodně cením. Začátek zápasu nám ale vůbec nevyšel, i když jsem hráče upozorňoval na to, že Most má velmi silné nástupy. O poločase v kabině pak byla trochu bouřka, museli jsme si toho dost vyříkat. Povedlo se nám střídání, protože Adamec z prvního kontaktu s míčem srovnal. Pak jsme měli i štěstí, Pikl nedal penaltu a pak se jeho nádherná střela odrazila od břevna zpět do hřiště. V závěru jsme ještě výhru mohli z brejků pojistit."