Fotbalisté Dynama České Budějovice vyrazili ke svému třetímu utkání přípravy na pražský Strahov, kde se na stadionu Evžena Rošického střetli střetli s úřadujícím mistrem a vedoucím celkem tabulky Slavií Praha. Domů si po divokém druhém poločase odvezli cenou remízu 3:3.
Do třetího zápasu přípravy se vydali fotbalisté Dynama bez šesti nemocných a zraněných hráčů. Ale za to byli plní odhodlání, aby sehráli po týdnu další dobrý výsledek. Po těsné porážce 0:1 na Spartě nastoupili na pražském Strahově proti Slavii Praha. Vůbec poprvé naskočil za českobudějovický tým Karol Mészáros, který Jihočechy posílil na konci minulého týdne. A rozhodně byl vidět.

Zápas začal náporem vedoucí tým prvoligové tabulky. Ten ale svěřenci trenéra Davida Horejše přežili a v jedenácté minutě poprvé vystrčili růžky. Mészáros založil akci před vlastním pokutovým územím, aby za chvíli po pravé straně upaloval s míčem sám na brankáře Koláře, ale místo střely hledal ještě lépe postaveného Řezáče. Nenahrál moc dobře a bylo po šanci. V 17. minutě se Slávisté radovali z prvního gólu v novém roce. Na roh Provoda si naskočil Frydrych a jeho přesnou hlavičku k tyči vytlačil ze všech sil Křížek jen před sebe. Dorážel Júsuf, ale jeho radost zastavil praporek pomezního.

Míč na svých kopačkách více kontrolovala Slavia. Dá se říct, že obléhala pokutové území Jihočechů, ale ti zodpovědnou obranou drželi soupeře na distanc a ukázali, že nejvíc hrozit budou z rychlých protiútoků. Ve 23. minutě tvrdě pálil Bořil, ale Křížek kryl. Ve 25. minutě Křížek vyrážel na roh další střelu Hellebranda, kterému nabídl míč před vápnem Javorek.

Už ve 20. minutě zahrozila dvojice Mrsič - Schranz, ale jejich brejk zastavil ofsajd. Po půl hodině hry už se hosté radovali z gólu. Po pravé straně utekl Mészáros, nahrál Schranzovi ve vápně a ten lobem našel na zadní tyči Mrsiče, který se prosadil – 0:1. Ve zbytku prvního poločasu už se hosté dokázali ubránit tlaku domácích.

A soupeře drželi na uzdě až do 62. minuty. To se do centru z levé strany hlavou položil Oscar Dorley a vyrovnal – 1:1. Do druhého poločasu poslala právě kromě střelce branky a brankáře Koláře Slavia celou novou sestavu. I Jihočeši lehce prostřídali, ale vzhledem k rozsáhlé marodce rozhodně nemohli využít střídání tolik, kolik by chtěli.

Dalším pozitivem druhé půle bylo to, že se do hry zapojil Michael Rabušic, který většinu podzimu promarodil s kolenem. První velkou šanci Jihočechů ve druhé půli si připsal Javorek, ale v 67. minutě Koláře nepropálil a jeho teč po dorážce Rabušice směřovala vedle. A tak se v 70. minutě podruhé prosadila Slavia. Javorek přišel na hranici vápna o míč a Stanciu ho krásně trefil do horního rohu brány – 2:1. Radost z vedení však úřadujícímu mistrovi dlouho nevydržela. V 73. minutě zahrál standardku z pravé strany Čolič, na zadní tyči hlavičkoval Havel a míč dorážel na malém vápně do branky Roman Polom – 2:2.

V 76. minutě se Slavia dostala do vedení znovu díky proměněné penaltě Stancia po ruce Schranze v pokutovém území. Matěj Luksch, který chytal ve druhé půli, se natahoval, jak mohl, ale i když vystihl stranu, balon nezachytil – 3:2. Skóre se měnilo ještě jednou. V 88. minutě Ivan Schranz unikl Oscarovi a střelou zpoza obránce z hranice vápna srovnal na konečných 3:3.

David Horejš (trenér Dynama): "Odehráli jsme super zápas s výborným soupeřem. Sice jsme dostali tři góly, ale zároveň jsme tři vstřelili. Důležité pro mne bylo to, že se kluci vydali ze všech sil a že byli Slavii vyrovnaným soupeřem. Mrzet nás může jen zdravotní stav našeho týmu, protože nám chyběla celá řada hráčů. Celý týden jsme trénovali ve dvanácti lidech a před hráči musím smeknout klobouk."