Fotbalisté Dynama České Budějovice si během sobotního odpoledne připsali na své konto cennou remízu s vedoucím celkem nejvyšší rakouské soutěže SV Josko Ried 1:1. Jihočeši se v průběhu prvního poločasu dostali do vedení díky Petru Šímovi, o vyrovnání se postaral Robert Zulj.

Fotbalisté Dynama do zápasu nastoupili do zápasu proti Riedu i s Pavlem Novákem, který na podzim hostoval v Sezimově Ústí a který byl do budějovického klubu povolán zpět jako náhrada za dlouhodobě zraněného Jana Riegela. Od úvodních minut dostal příležitost také ruský záložník Grigori Chirkin, který na konci týdne v budějovickém klubu podepsal smlouvu.

První poločas zápasu mezi Dynamem a Riedem přinesl zajímavý fotbal. Domácí fotbalisté v něm branku Pavla Kučery ohrožovali především ze standardních situací, hosté působili naopak fotbalovějším dojmem a v určitých fázích hry byli lepším týmem. Hned v 5. minutě hry si první zákrok připsal budějovický gólman, který bez větších problémů kryl střelu útočníka Royera. Jihočeši se do první zajímavé šance dostali v 16. minutě, kdy Nitrianský centrem z pravé strany našel hlavu Ondráška, který ale zamířil nad břevno.

O tři minuty později předvedl dobrý reflex budějovický brankář, když po střele Ziegla dokázal zareagovat i na lehkou teč Davida Horejše. V dalším průběhu hry se dostal k další hlavičce znovu Ondrášek, avšak opět mířil mimo tři tyče. Ve 27. a 29. minutě měli domácí možnost zahrávat dva přímé kopy z nebezpečných pozic, přestože je Sammer v obou případech zahrál dobře, ke gólu to nevedlo. Fotbalisté Dynama odpověděli gólově ve 30. minutě, když se až do pokutového území prodral Pecka, šikovně přihrál Nitrianskému, který velmi dobře vyzval ke skórování nabíhajícího Petra Šímu, který otevřel skóre zápasu - 0:1. Ve zbytku poločasu se domácí snažili přebrat iniciativu, díky které se dostali k zahrávání hned několika standardních situací. Při té poslední se ve 45. minutě srazil Kučera s jedním z ofenzivních hráčů a musel být krátce ošetřován.

Domácí Ried nechtěl generálku na jarní část sezony prohrát a hned od úvodních minut druhé půle hodně přidal a tlačil se do útoku. V 50. minutě střílel sice ještě Sammer vedle, avšak v 57. minutě již bylo srovnáno, když nejprve domácí nastřelili tyč a následně skóroval Robert Zulj - 1:1. V dalších minutách se několikrát zaskvěl brankář Křížek, který si poradil se střelami Carrila i Zulje. Jihočeši se do zajímavé šance dostali v 66. minutě a hned z toho byl málem gól. Mezlík přihrál do gólové pozice Stráskému, ten ale ve skluzu před odkrytou bránou nedokázal míč usměrnit za brankovou čáru.

Závěrečná desetiminutovka přinesla další šance Dynama. Na pravé straně aktivní Nitrianský nejprve posílal v 83. minutě centr na Mezlíka, který přestřelil. O dvě minuty pak opět Nitrianský po spolupráci s Chirkinem předložil míč Stráskému, ten ale slabou střelou gólmana Gebauera příliš nezaměstnal. V samém závěru se ke střele ze střední vzdálenosti dostal ještě Otepka, ani jeho střela ale neměla potřebné gólové parametry.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Zápas proti Riedu nás potěšil po výsledkové, ale především i po herní stránce. I když se hrálo na umělé trávě, měl fotbal oboustranně svou kvalitu. Především v prvním poločase jsme byli na celé ploše hřiště hodně aktivní a po akci Pecky se prosadil Petr Šíma. Šance jsme měli i ve druhém poločase a dá se říci, že s trochou štěstí jsme mohli nad vedoucím celkem rakouské ligy i vyhrát."