Fotbalisté Dynama se na jaře dočkali. V šestém utkání ve druhé polovině soutěže zvítězili na hřišti Frýdku - Místku 2:0 a připsali si do tabulky vytoužené tři body. Do vedení dostal černobílé smolnou vlastní brankou Klabník, ve druhé polovině navýšil záložník Patrik Čavoš. V dalším zápase Dynamo doma hostí Baník Ostrava.

Zraněného Adriána Čermáka z minulého utkání nahradil Ondřej Šourek, univerzál Jiří Kladrubský se posunul do záložních řad. Už ve druhé minutě posílal do vápna poměrně nebezpečný centr Petr Benát, ale místecká obrana dokázala odvrátit. V deváté minutě vsítilo Dynamo šťastnou, ale zároveň mimořádně důležitou branku. Po levé straně pláchl obraně domácích Jakub Pešek. I přestože byl tísněn obráncem, dokázal zakončit na zadní tyč. Od ní se míč odrazil přímo Martina Klabníka, který si smolně srazil míč do vlastní branky – 0:1.

Šanci na srovnání měl šutér Nicolas Šumský. Z přímého kopu ovšem pouze poslal míč do rukavic brankáře Křížka. V ještě větší šanci se ocitli domácí fotbalisté o něco později. Ševčík nabyl Šumskému, který okamžitě pálil z první. Budějovický brankář pouze vyrazil ke Slaninkovi, jemuž se nepodařilo usměrnit míč do odkryté branky. V úplném závěru prvního poločasu hlavičkoval Švrček pouze do náruče Křížka.

Domácí trenér očividně nebyl s hrou svého týmu spokojený, jelikož v úvodu druhého poločasu už podruhé střídal. V 52. minutě se mohli černobílí radovat znovu. Přibližně z dvaceti metrů natáhl Patrik Čavoš a nádhernou střelou od břevna do branky zařídil svému týmu dvoubrankový náskok – 0:2. Navýšit mohl z rychlého brejku Pešek. Zasekl míč, navedl si ho na střed, jenže vypálil nepřesně.

Rychlonohému Jakubu Peškovi se utkání povedlo. Za pět minut se dostal do dalšího zakončení netradičně hlavou, mířil ovšem mimo tři tyče. Druhá inkasovaná branka domácí definitivně zlomila a v závěru utkání mělo Dynamo o dost více ze hry. Zoufalý pokus vyslal z velké vzdálenosti Šumský. Třetí branku mohl přidat Ivo Táborský. Dostal dobrou přihrávku od Jakuba Peška, jenže střelou o zem nepřekonal Prepsla. Jihočeši se dočkali, na jaře urvali první tři body.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme rádi, že jsme to konečně prolomili a získali tři body. Hráči za utkání zaslouží velkou pochvalu. Byli jsme dobře připraveni, chtěli jsme hrát z aktivní obrany. Díky hezké akci Jakuba Peška jsme se dostali do vedení, ale v závěru poločasu nás Frýdek díky standardním situacím dostal pod tlak. Něco jsme si k tomu v kabině řekli a dobře vstoupili do druhé půle. Krásně se trefil Patrik Čavoš a měli jsme spoustu příležitostí na to, abychom vedení navýšili. Jsme moc spokojeni se třemi body, potřebovali jsme je."