Jihočeši si připsali devátou výhru v řadě, kdy uspěli i na hřišti Vítkovic. Černobílí se dvakrát prosadili už v prvním poločase, po trefě Davida Ledeckého vsítil nakonec vítěznou trefu Pavel Novák. Vítkovice dokázaly v 82. minutě pouze snížit, Dynamo tak zvítězilo 2:1!

Oproti poslednímu utkání udělali českobudějovičtí trenéři jedinou změnu, když od začátku hrál Grajciar místo Wermkeho. Jihočeši byli od úvodu aktivnějším celkem, drželi častěji míč, ale domácí vyráželi do nebezpečných brejků. Po jednom z nich byly Vítkovice blízko vedoucí brance, když situaci tři na tři vzal na sebe Januška a brankáře Staňka i celé Dynamo zachránila branková konstrukce. Pak hosté přidali a přitlačili MFK k jejich brance. Gólové vyústění přišlo po půlhodině hry. Tvrdou střelu Grajciara brankář Květoň jen vyrazil a pohotový David Ledecký prokázal důraz a dotlačil míč do sítě.

Uběhlo jenom šest minut a Dynamo už vedlo o dva! Po standardní situaci vrátil Kladrubský míč zpátky do vápna, našel přesně hlavu Pavla Nováka, jenž zaznamenal svoji první branku v sezoně. Zbytek první části si hosté zkušeně pohlídali a drželi si v poločase komfortní dvoubrankový náskok.

Druhý poločas odstartoval bojovně, do hry se vkradly nepřesnosti. Jihočeši hrozili i ze standardních situací. Třetí gól měl na noze Provod, ale radost z první branky v černobílém dresu mu sebral jeden z domácích obránců, který mu v poslední chvíli skočil do střely, která mířila do odkryté branky. Lukáš Provod měl o pár minut později další zajímavou možnost, ale tentokrát se zaskvěl brankář Květoň.

Třetí gólová pojistka se nepodařila přidat ani Ledeckému, a tak měl zbytek zápasu ještě náboj. Čtvrthodiny před koncem mohl snížit Pašek, ale Staněk předvedl skvělý zákrok. Vítkovice snížily v 82. minutě. Po zmatku po rohovém kopu vše vyřešil nekompromisní ranou pod břevno Michal Surzyn. Domácí ožili a hnali se za vyrovnáním. Proti ráně Prause se musel vyznamenat Staněk. MFK vrhlo všechny síly do útoku, ale na vyrovnání to nestačilo. Naopak mohl v samotném závěru ztvrdit výhru hostů Brandner, ale Květoň zasáhl perfektně. I tak Dynamo zvítězilo 2:1!

David Horejš (trenér Dynama): „Jsme rádi, že jsme tady uspěli za 3 body. Věděli jsme, že nás nečeká jednoduché utkání. Domácí tu obrali o body Hradec i Jihlavu. Počítali jsme s tím, že budou hrát ze zataženého bloku, že to bude o prvním gólu. Myslím si, že se nám první poločas povedl, sehráli jsme ho tak, jak jsme si představovali. Byli jsme jednoznačně lepší a dali dva krásné góly. Měli jsme hru pod kontrolou. Ve druhé půli jsme chtěli zůstat stejně aktivní, což se nám zpočátku dařilo. Bohužel jsme přes možnosti nepřidali třetí gól. Domácí nesložili zbraně, snažili se a dali kontaktní gól, takže z toho nakonec bylo drama. Myslím si, že jsme si vyhrát zasloužili, ale nebylo to nic jednoduchého a zkomplikovali jsme si to sami."

Jiří Balcárek (trenér Vítkovic): „V prvním poločase jsme podali ustrašený výkon. Kluci měli obrovský respekt. Nevím, jestli vůči jménům, nebo vůči soupeři obecně. Jen jsme čekali v bloku a míče jsme po jejich zisku okamžitě zase ztráceli. Nechávali jsme odpovědnost na někom druhém. Prohrávali jsme zaslouženě. Pustili jsme soupeře ke střele z 25 metrů a nedobíhali míč, při druhém gólu jsme uklouzli. O poločase jsem hráče spíše uklidňoval a nabádal je, aby začali hrát fotbal. To se povedlo, ve druhém poločase jsme Budějovice zatlačili. Jednu chvíli jsme měli na hřišti dva dorostence. Musím ocenit sílu a charakter mužstva za stavu 0:2, že z toho ještě zvládlo udělat drama. Konec si Budějovice zkušeně pohlídaly."