Ve 3. kole skončila cesta českobudějovických fotbalistů MOL Cupem. Nad síly svěřenců trenéra Horejše byl prvoligový celek Bohemians Praha 1905. O osudu utkání rozhodla jediná branka, kterou zaznamenal v 50. minutě Martin Hašek. Černobílí se v kombinované sestavě gólově neprosadili.

Z obvyklé sestavy Dynama začali utkání pouze Helešic a pro pohárové utkání kapitán Novák. Také domácí trenér Hašek šetřil některé své opory. Úvodních deset minut diváky moc nenadchlo. Pak se postupně dostávali ke slovu hlavně klokani. Po chytrém sklepnutí Vodháněla zachránil hosty od újmy dobrým obranným zákrokem Čermák. O chvíli později musel být Staněk ve střehu. Nečas prostrčil míč Maškovi, jehož tečovaný pokus šel jen těsně nad českobudějovickou branku.

V Ďolíčku to byla spíš bitva, čisté gólové šance byly výjimkou. Mírnou územní převahu drželi klokani, ale Jihočeši se bránili bez problémů. Směrem dopředu to od Dynama tak kvalitní nebylo. Bývalý českobudějovický brankář Fryšták mohl zůstat povětšinou v klidu. Výrazně jej nevyrušil ani technický pokus Geberta zpoza vápna. První poločas tak branku nepřinesl.

Do druhého dějství vstoupili Pražané velice aktivně. Odměnou jim byla vedoucí branka z 50. minuty. Po centru z pravé strany se opřel do odraženého míče Martin Hašek a syn domácího kouče poslal Bohemians do vedení. Ani úvodní gól však ráz utkání nezměnil. Hrálo se převážně ve středu pole, oba celky se do zakončení dostávaly sporadicky. Řezáčovi s Čermákem se zakončení příliš nepovedlo.

Postupně se i díky střídáním dostávali Jihočeši víc a víc do hry. Čtvrthodiny před koncem nacentroval do vápna Mršič a Novák byl se svoji hlavičkou blízko vyrovnání. V závěru se hosté tlačili za vyrovnáním a protáhnutím utkání do prodloužení, to se jim však nepovedlo. Naopak Švec mohl prudkou ranou potvrdit výhru klokanů, těsně však minul. O výhru už ale Pražané nepřišli. S domácím pohárem se tak černobílí loučí ve třetím kole, Bohemians jdou dál.