České Budějovice v sobotním utkání 28. kola FORTUNA:LIGY na svém hřišti hostily Slovan Liberec, který byl na vítězné vlně. Hosté se dostali do rychlého vedení, ale do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Dynamo zápas otočilo a vedlo 2:1, Liberečtí ale v nastaveném čase po vlastním gólu Jihočechů vyrovnali. Domácí se však nevzdali a utkání zvrátili na svou stranu, v 96. minutě o veledůležité výhře černobílých 3:2 rozhodl Jan Suchan.

Dynamo do duelu s Libercem vstoupilo podobně, jako do toho v Pardubicích. Hned v 6. minutě se prosadil náš soupeř, střelu k tyči uklidil Jan Žambůrek. Hra v dalších minutách byla vyrovnaná, o nebezpečí se však ve 22. minutě postaral Trummer. Tomu balon posunul Čermák a prvně jmenovaný fotbalista vystřelil na přední tyč, gólman Liberce jeho pokus ovšem vyrazil. Se svou šancí přišel také Slovan, tentokráte se ale činil také Šípoš a i on nebezpečný pokus hostujícího celku vyrazil na rohový kop. Ve 36. minutě byl ve velké šanci v pádu Suchan, tomu se ale skórovat nepovedlo. Komu se to ale povedlo, byl Patrik Hellebrand. Šigut z pravé strany českobudějovickému středopolaři přihrál a ten následně ranou na přední tyč gólem do šatny srovnal na 1:1.

Ve druhém dějství, konkrétně v 54. minutě, hlavní rozhodčí udělil červenou kartu hostujícímu Kulenovićovi, ta ale po zásahu VARu byla následně zrušena. Začátkem 67. minuty v hledišti propukla velká radost, protože Alliho pobídku do branky usměrnil Zdeněk Ondrášek a České Budějovice rázem vedly 2:1. Nešťastná chvíle pro Jihočechy však nastala v 93. minutě, když si střílený centr Tupty do branky srazil Florent Poulolo a bylo srovnáno, 2:2. Už to vypadalo, že si oba celky body rozdělí, jenže v poslední nastavené minutě z levé strany přihrál do vápna Musa Alli Janu Suchanovi, který to vyřešil výborně a zakončením o zadní tyč vstřelil rozhodující branku Dynama. Černobílí tak v hektickém závěru rozhodli o svém vítězství 3:2.

Trenér Dynama Jiří Lerch: ,,Věděli jsme, že Liberec je kvalitní tým a že to nebude jednoduché. Hned v úvodu jsme kopali standardku, poté jsme ale inkasovali. Gól do šatny nám hodně pomohl. V poločase jsme kluky nabádali, abychom hráli trpělivě. Věřili jsme, že toho góla dáme, a také se nám to povedlo. V 90. minutě jsme opět smolně inkasovali, pak ale přišly krásné emoce. Smůlu jsme si vybrali, teď jsme ale byli odměněni."