Střelecký ostrov během prosluněného nedělního odpoledne hostil poslední přípravné utkání před startem nového ročníku FORTUNA:LIGY. Dynamo v něm narazilo na kolegy z jihu Čech a utkání zvládlo přímo bravurně. Proti výběru FC SILON Táborsko udeřilo celkem čtyřikrát a zvítězilo jednoznačně 4:0.

Aktivně se do zápasu pokusilo vstoupit Táborsko. Z kopaček jeho hráčů mířily do vápna první centrované míče, brankáři Šípošovi ale problémy nedělaly. Na první šanci si diváci v českobudějovickém fotbalovém svatostánku počkali do 6. minuty, kdy zakončoval Jakub Hora. Brankář ale jeho střelu vyrazil. Neuspěl ani Tusjak na druhé straně, který pálil v 8. minutě z vápna. V průběhu první čtvrt hodiny gól nepadl.

Obsluha střelecké tabule musela být v pozoru od 17. minuty, kdy se hnal směrem k brankáři Daniel Hais. Útočník Dynama strážce branky Táborska oklamal a poslal domácí tým do vedení 1:0. Ten samý hráč vytěžil maximum také ze situace ve 22. minutě, kdy od půlky hřiště vedl prakticky sám balon Roman Potočný. Posila Českých Budějovic pak Danielu Haisovi předložila balon před prázdnou branku a Dynamo najednou vedlo už 2:0. Táborsko se pokoušelo o vyrovnání ve 26. minutě, kdy zakončoval míč na zadní tyči bývalý hráč Českých Budějovic Emmanuel Tolno, mezi tři tyče se ale jeho pokus nevešel. To samé se dá říct o všech dalších šancích obou týmu ve zbytku prvního poločasu. Dynamo odcházelo do kabin s vedením 2:0.

O něco aktivněji začalo druhou polovinu Táborsko, které už v prvním poločase ukázalo, že by z jeho pohledu příští sezona ve druhé nejvyšší soutěži mohla dopadnout slušně. Bylo to ale Dynamo, které se postaralo o další změnu skóre. Dlouhý balon z kopaček stopera Havla si našel na soupeřově polovině Roman Potočný, který v 53. minutě svým druhým gólem v přípravě zvýšil příznivý stav domácích na 3:0. Ještě lépe mohlo být v 65. minutě, kdy se opřel do balonu po rohovém kopu Martin Sladký. Jeho střelu musel až na brankové čáře likvidovat pozorný obránce hostujícího týmu.

Během posledních 20 minut České Budějovice kontrolovaly stav zápasu, na týmovém výkonu byl znát i fakt, že do hry zasáhlo několik nových tváří z lavičky. O pozdvižení se v 75. minutě postaral u branky Dynama střídající Sy, jeho střela měla gólové parametry, kdyby však neletěla přímo do prostoru, kde stál pozorný Janáček. Pozorný byl na druhé straně v 86. minutě také útočník Dynama Jakub Matoušek, který po rychlém kontru a přihrávce debutujícího Bastla střelou pod brankářem upravil skóre na 4:0. Kromě několika závarů a zvuků píšťalky hlavního sudího Hocka, který s blížícím se koncem zápasu přerušoval zápas kvůli faulům na obou stranách, už se toho víc nestalo. Dynamo generálku na FORTUNA:LIGU zvládlo a vyhrálo nad druholigovým Táborskem 4:0.

Jozef Weber (trenér Dynama): „Výsledek zkresluje, ale myslím si, že v první půli se mohli lidé bavit fotbalem. Táborsko hrálo velmi dobře, útočně, celkově hrálo se nahoru dolů. Utkání se mi hlavně v první půli moc líbilo."