Přípravný souboj s pořadovým číslem pět dnes čekal fotbalisty českobudějovického Dynama. Na soustředění v Rakousku, tentokrát ve městě Bad Hall, vyzvali mistra loňského ročníku druhé nejvyšší maďarské soutěže. Nad Diósgyőri VTK Jihočeši rychle vedli, pak ale dostali dva góly a prohráli 1:2.

Týmy se ještě snad ani nestihly pořádně rozkoukat, když došlo ve vápně Maďarů k první vážnější věci. Zdeněk Ondrášek byl v 5. minutě poslán k zemi a pokutový kop proměnil Jakub Hora. 1:0 pro Dynamo. České Budějovice hýřily aktivitou i v dalších minutách a tvořily si šance, žádná z nich ale gólem neskončila. DVTK poprvé zahrozilo v 18. minutě, kdy parádně zasáhl brankář Dávid Šípoš. O pár minut později už se maďarskému celku skóroval povedlo, kvůli postavení mimo hru ale rozhodčí branku neuznal.

Ve 31. minutě už ale Dynamo lovilo míč ze sítě a nemohlo s tím zmoct vůbec nic. Jeremie Obounet překonal Šípoše a bylo srovnáno. Ten samý hráč chtěl dát branku i o dvě minuty později, podruhé si ale na gólmana Dynama nepřišel. České Budějovice měly touhu dostat se znovu do vedení. Aktivní byli Osmančík, Hora, Čermák nebo Ondrášek, ani jednomu z nich se ale nepodařilo skórovat. Těsně před pauzou dostalo Dynamo možnost zahrávat druhou penaltu v zápase. Znovu po faulu na Ondráška, tentokrát se ale postavil ke kopu Lukáš Čmelík, jehož střelu gólman vyrazil. Do kabin se tak šlo za stavu 1:1.

Ten trval ještě dalších zhruba patnáct minut. V 60. minutě se podruhé v zápase prosadil Jeremie Obounet a bylo to 2:1 pro DVTK. Další průběh druhého poločasu poznamenala řada střídání na obou stranách, první minuty v dresu Dynama si kromě Osmančíka připsal také rakouský bek Vincent Trummer, z pohledu výsledku už se ale nedělo vůbec nic. V 88. minutě, tedy těsně před koncem, sice Dynamo mělo dobrou střelu, na gólmana Maďarů ale nevyzrálo. Prohrálo tak 1:2.

Marek Nikl (trenér Dynama): „Zápas hodnotím podobně jako ten minulý s Riedem. Myslím si, že herně se zvedáme a jsme lepší než minulou sezonu, ale nechce nám to tam spadnout. Dneska jsme měli mraky šancí. Výkon byl za mě v pořádku, ale bylo vidět, že kluci toho mají dost, protože jsme hodně trénovali. I tak tam byla kvalita, takže z tohoto pohledu spokojenost, navíc se nám snad nikdo nezranil, což je také dobré. Chyběl tomu jen výsledek, ale jsem v klidu. V sezoně to tam začne padat a budeme silní.“