V prvním utkání na hřišti soupeře v nové sezoně Dynamo prohrálo. V zápase proti Slovácku padla jediná branka, o kterou se v 61. minutě postaral domácí Michal Kohút. Jihočeši měli v závěru příležitosti ke srovnání, které však neskončily brankou. V dalším kole Dynamo hostí ostravský Baník.

Dvě změny udělal trenér David Horejš oproti prvnímu utkání s Teplicemi. Nastoupili Martin Sladký s Petrem Javorkem, naopak nehráli Matej Mršić a Lukáš Skovajsa. Hned v první minutě dostal míč před Nguyena Škoda, jenže nedokázal si ho dobře přiťuknout a zakončit. Více příležitostí ale v první půli mělo Slovácko. Jednu z největších zlikvidoval Vorel, když fantasticky vychytal Jurečku.

Z voleje se poté do míče opřel Petržela, ale jeho pokus za vápnem skončil zhruba metr vedle. Stejný hráč měl také největší šanci prvního poločasu. Zběhl si na přihrávku za obránce, utíkal sám na Vorla, ale zakončil o pár centimetrů vedle. Jihočechům se v 39. minutě povedlo skórovat, ale Michal Škoda zakončoval v ofsajdu.

V úvodu druhé půle se domácí dostali do dvou palebných pozic. Nejprve dostal nabito Havlík, ale technickou střelou jenom vystrašil brankáře hostů. Neúspěšně dopadl také Michal Kohút, který však nemusel dlouho smutnit. Ke střele za vápnem se dostal znovu v 61. minutě a povedenou ranou skóroval k tyči – 1:0.

Deset minut před koncem utkání si naskočil na rohový kop kapitán Martin Králik a hlavičkou poslal míč za brankáře Slovácka a vypadalo to, že obránce domácích vykopával míč až za brankovou čárou. Dle videorozhodčího se ovšem o gól nejednalo. Velkou příležitost na srovnání měl o pár minut později Bassey, jenže jeho tečovaná střela skončila o kousek vedle. Brankou neskončila ani hlavička Lukáše Havla, který zamířil o pár centimetrů mimo. Dynamo tak odjelo z Uherského Hradiště bez bodu.

Martin Svědík (trenér Slovácka): „Mužstvo zase ukázalo charakter a srdce. Hráči šli do vyždímání. Někteří, hlavně ti klíčoví, toho měli plné zuby. Proto jsem rád, že to kluci takto zvládli. Po pohárovém vyřazení je to pro nás velmi důležitá výhra.“

David Horejš (trenér Dynama): „Neměli jsme dobrý první poločas. Soupeř byl aktivnější, vypracoval si několik dobrých příležitostí a v některých z nich nás podržel Vojta Vorel. Kolem šedesáté minutě jsme inkasovali a větší tlak z naší strany přišel až potom. Nedokázali jsme proměnit své příležitosti, které jsme si v posledních deseti minutách vytvořili, a proto jsme prohráli. O gól bylo Slovácko lepší, proto zaslouženě vyhrálo.“