Fotbalisté Dynama jsou po nedělním zápase snad z nejhoršího venku. V souboji s posledním Mostem vydolovali díky gólu Davida Homoláče tři body a odpoutali se tak ode dna ligové tabulky. Dlouhou dobu vyrovnaný zápas spěl k remízovému závěru, když se ale nedokázali prosadit útočníci, vstřelil jediný gól utkání čtyři minuty před koncem stoper.

Svěřenci kouče Františka Straky nastoupili do utkání sice nervózně, avšak již ve druhé minutě si na konto připsali první velkou šanci. Na levé straně hřiště se k míči dostal Mrkvička, zpětným pasem našel Radzinevičiuse a ten z penaltového puntíku mířil mimo. První přímý pokus vyslal na Svobodu o dvě minuty později z přímého kopu Vozábal, gólman hostů byl ale ve střehu. Aktivní úvod zápasu Dynama gradoval na konci desáté minuty, pokusy Mrkvičky a Černého ale postrádaly potřebnou přesnost. První gólovku měli po třinácti minutách hry také hosté, po chybě obrany ale pálil Pilař mimo. Postupem doby začala hra trochu upadat a Jihočeši povolili hostům, aby se dostali zpět do zápasu. Zle mohlo být ve 22. minutě, kdy se před Kučerou zjevil neobsazený da Silva, jeho nebezpečnou střelu však reflexivně domácí gólman zneškodnil. Další možnost zachytat si měl Kučera ve 27. minutě, Bogdanovovu střelu z hranice vápna vytěsnil konečky prstů na roh. Jihočeši zahrozili až po půl hodině hry, kdy se kolem obránců obtočil Plocek a tvrdě vypálil - gólman Svoboda byl ale na svém místě. Blízko ke gólu měl také ve 38. minutě Vozábal, jeho technická křížná střela ale prolétla těsně mimo levé tyče. Závěr poločasu si ale jinak hosté uhlídalo a do kabin se odcházelo za stavu 0:0.

Do druhého poločasu nastoupil do útoku místo Mrkvičky Stráský. Agilní mladík ofenzivu Dynama sice oživil, ke kýženému gólovému efektu ale nedošlo. Naopak skórovat mohli v 54. minutě hosté, po pěkném signálu pálil ve skluzu Škoda a míč se jen otřel o boční síť. V dalších minutách byl k vidění opět velmi vyrovnaný fotbal a oba celky se s míčem pohybovaly nejčastěji okolo půlící čáry. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou 0:0, začaly se v poslední desetiminutovce dít velké věci. Vše zahájil střídající Onyango, který po nedorozumění Kočery s Homoláčem málem skóroval. Pak se v gólové pozici ocitl da Silva, avšak mířil mimo. O půl minuty později na druhé straně hřiště skvěle pálil Hílek, avšak ani jemu nebylo přáno. Po skvělém zákroku Svobody zahrávalo Dynamo roh, po kterém rozhodl David Homoláč - po centru Černého došlo ve vápně Mostu k velkému závaru a nejdůraznější David Homoláč protlačil snad silou vůle míč za brankovou čáru. Hosté pak vrhli všechny síly do útoku a největší šanci měli až v samém závěru po zbytečném faulu Jungra. Po následném centru do vápna vyskočil nejvýše Holenda, avšak mířil těsně mimo..

Adamec Jiří (78)
Legenda: G - góly, AS - asistence, SB - střely na bránu, SM - střely mimo, ST - střely do tyče, OF - ofsajdy, FL - fauloval, FN - faulován, ŽK - žluté karty, ČK - červené karty

Muž zápasu

Jaromír PLOCEK - Jako jeden z mála hráčů bez větších problémů ustál psychický tlak a hned od úvodních minut utkání byl nejaktivnějším hráčem Dynama. Na pravé straně hýřil aktivitou, neustále se hlásil o přihrávku a když už se k němu balon dostal, znamenalo to pro hostující obranu velké nebezpečí. Blízko ke gólu byl ve 33. minutě, kdy se uvnitř pokutového území obtočil kolem dvou obránců a nebezpečně vypálil - v cestě mu stál ale pozorný gólman Svoboda.
Tři nejlepší hráči zápasu:
Plocek, Homoláč - da Silva

František Straka (trenér Dynama): "Štěstíčko se dnes přiklonilo k nám. Dneska jsme je doslova urvali, nebylo to sice utrpení, ale nemělo to k tomu daleko. Mostečáci svoje šance také měli a klidně to mohlo skončit remízou. Chtěli jsme navázat na druhý poločas proti Žižkovu, ale kluci působili příliš křečovitě, všechno řešili zbytečně komplikovaně. Na hráčích dneska byla vidět ohromná víra to zlomit, a to je nejdůležitější. Psychika teď nebyla dobrá, tři body jsou pro ni neskutečně důležité."

Robert Žák (trenér Mostu): "Nepředvedli jsme špatný výkon. Jeli jsme sem s tím, že chceme hrát svoji aktivní hru směrem dopředu. Vytvořili jsme si čtyři pět šancí, ale bohužel jsme je nezužitkovali. Domácí měli dvě střely a ze standardky rozhodli. Měli jsme řadu vynucených změn v sestavě. Na poslední chvíli přišel Holenda, který odvedl dobrou práci. Dost nám také chyběl Toleski. Je to bombarďák, když se dostane do šance, tak toho góla prostě dá."