Českobudějovické Dynamo zakončilo zimní přípravu výhrou 1:0 v generálce s Viktorií Žižkov. O hubenou výhru se postaral mladý záložník Jan Hála, který přesnou střelou v 86. minutě zajistil svému týmu výhru nad Pražany.

Na Střeleckém ostrově se na první vážnější akci čekalo třináct minut. Pak Jan Hála poslal míč do vápna, hlavou ho sklepl Klesa a po dalším odrazu se balon odrazil k Martinu Hálovi, který z deseti metrů našel pouze náruč připraveného Holého. Další možnost měl ve 23. minutě Jaroslav Machovec, který to zkoušel levačkou z trestného kopu, ale brankář Žižkova si poradil. Domácí byli o něco málo aktivnější, ale výraznější šance si nevytvářeli, střely Lengyela nebo Hurky nebezpečné nebyly. Hosté za celý první poločas vážněji ohrozili Bártu, když Vukadinovič vedl rychlý brejk, posadil míč na hlavu Voltra, který však zamířil nad branku.

Do druhé půle trenér Urban poslal Dvořáka s Hanzlíkem na místa Martina Hály a Hurky. Po změně stran ale trošku přebrali iniciativu Pražané. Nejprve po centru z levé strany nehlídaný Voltr netrefil míč mezi tyče. O pár desítek vteřin později chyboval brankář Bárta při rozehrávce, Štochl míč poslal na volného Bazala, který sám před domácím brankářem branku netrefil. Poté tempo hry znovu opadlo a hrálo se ve středu hřiště. Když už duel směřoval k remíze, dočkali se Jihočeši vítězné branky. Na hranici vápna dostal v 86. minutě přesnou přihrávku Jan Hála a levačkou vyslal k tyči nechytatelnou střelu. Dynamo tak v generálce porazilo Žižkov 1:0.

Deli Simon (79.)

Luboš Urban (trenér Dynama): "Vyhráli jsme 1:0 a tím pozitiva dnešního zápasu končí. Z naší strany to byl nepovedený zápas. Přitom v první půlhodině jsme byli po tom neurovnaném začátku lepší a měli jsme tam dvě velké šance. Nedali jsme je a zápas postupně ztrácel tempo. Pořád někdo ležel na zemi, hra byla hodně rozkouskovaná, pomalu jsme chodili pro balony a vypadalo to, jako bychom nechtěli hrát. To Žižkovu vyhovovalo, mohl předvádět svojí hru. V poli nás přehrával, ale dlouho se naštěstí do šancí nedostával. Zápas se nám nepovedl, i takovéhle jsou generálky. Důležité je, že jsme dokázali přesto vyhrát. Je lepší dnes vyhrát 1:0 a mít vidět, kde jsme co dělali špatně, než abychom vyhráli v suchém triku 3:0 a za týden nás tady Varnsdorf ztrestal."

Jindřich Trpišovský (trenér Žižkova): "Z naší strany to byl velmi dobrý výkon, a to i když zápas skončil vítězstvím domácích. Opravdu jediné s čím můžeme být nespokojeni je konečný výsledek. Stojím si za tím, že jsme odehráli nejlepší zápas celé zimní přípravy a to jak v defenzivní, ale také ofenzivní hře. Ve druhém poločasu jsme byli jasně lepším mužstvem. Ze dvou vyložených šancí jsme neskórovali a potom v závěru po autovém vhazování nakonec inkasovali. Jsem přesvědčený, že pokud budeme podobné výkony podávat i v mistrovských zápasech, tak bude jarní část sezóny pro Viktorku úspěšná."