Parádní výkon a výsledek se povedl fotbalistům Dynama ve čtvrtém přípravném zápase! V rámci soustředění si odskočili na utkání proti poslednímu vítězi první ligy a slávisty na hřišti v Čelákovicích porazili 2:0. O první branku se postaral kanonýr David Ledecký, druhou přidal z pokutového kopu kapitán Jiří Kladrubský. V sobotu od 17:00 čeká svěřence Davida Horejše rakouský Amstetten.

V dresu Dynama se v Čelákovicích představili další nové tváře. Od prvních minut nastoupil útočník Ivan Schranz, ve druhém poločase se ukázal i další novic Jiří Kulhánek. Už od prvních minut hráli Jihočeši koncentrovaně a bez chyb, soupeře k ničemu nepouštěli a sami dokázali zahrozit. Důkazem toho byla parádní individuální akce Jiřího Kladrubského. S míčem u nohy si až legračně pohrál s bránícími slávisty, ale nakonec vystřelil nad břevno.

O pár vteřin poté se Dynamo radovalo z první branky v zápase. Van Buren poslal zadovku přímo na nohu Schranze, který přesně našel Davida Ledeckého a ten si v těchto situacích ví rady – 0:1. Pět minut před koncem poločasu se mohl trefit i Benjamin Čolič, ale utaženou střelou těsně minul zadní tyč. Poté následovala další špatná rozehrávka sešívaných, které využil Lukáš Provod, dostal se až do vápna a byl faulován. Penalty se ujal Jiří Kladrubský a zamířil přesně – 0:2.

Trenérovi Slavie se poločasový výsledek ani trochu nelíbil, tím pádem své svěřence nabádal k větší aktivitě. Ta byla znát od prvních minut druhého poločasu, vznikal ovšem i prostor na úniky v podání fotbalistů v černobílých dresech. V 52. minutě nebezpečně pálil Baluta, ale Jindřich Staněk výborně zasáhl. Ještě lepší zákrok předvedl proti stejnému hráči o pár minut později. Přímý kop přeletěl zeď, ale budějovický brankář udělal rychlý pohyb a míč mrštně vyrazil.

Jihočeši hrozili po rychlých únicích. Jeden vedl Lukáš Provod a vedl si bravurně. Dostal se až do zakončení, ale branku o pár centimetrů minul. Chvályhodně si počínal i Ladislav Martan, ale jeho pokus zablokovali slávisté. Více šancí už utkání nenabídlo, takže Dynamo si v přípravě vyšláplo na úřadujícího mistra první ligy a vyhrálo 2:0!

David Horejš (trenér Dynama): "Vítězství nad Slavií je sice hezké, nás ale těší hlavně předvedená hra. Především v prvním poločase jsme hráli opravdu dobře, dali jsme dva góly a navíc jsme měli celou řadu dalších šancí. Bylo vidět, že jsme se nebáli hrát a radost mi udělalo, jak kluci k utkání ve velkém horku přistoupili."