Strakonice v dalším utkání ČFL nestačily na Chomutov a na jeho hřišti prohrály o dvě branky. Jediným střelcem Jihočechů byl střední záložník Petr Benát. Zápas nabídl hodně šancí, vyloučení a pěknou podívanou. V dalším kole přijedou na jih Čech Karlovy Vary.

Farma českobudějovického Dynama prohrála v utkání čtvrtého kola České fotbalové ligy na půdě Chomutova 1:2. Zápas se odehrál ve vysokém tempu. V úvodu utkání měl domácí Chomutov celkem čtyři nebezpečné střely. Pavlíčka naštěstí pro Strakonice vychytal Rojík, střely Pikla a Smoly skončily na obraně Jihočechů a rána Kwameho šla těsně vedle. Naopak na druhé straně se ve dvanácté minutě první střelou prezentovali hosté. A hned z toho byl gól.

Kropík totiž namazal míč pro Petra Benáta, který v přečíslení dva na jednoho zachoval klidnou hlavu a přešel jak přes Kropíka, tak i brankáře Krbečka a poslal Strakonice do vedení – 0:1! Chomutov se ale nevzdal a vyrovnal o deset minut později. Po přihrávce Pavlíčka přesně zakončil zkušený Aleš Pikl - 1:1! V dalších minutách byli domácí aktivnější a měli další šance. Například Smrž po centru Pikla nastřelil tyč.

Milan Smrž se branky přeci jen dočkal. Před koncem prvního poločasu ho na pravé straně našel aktivní Pikl a střelec gólu neměl se zakončením do volného místa žádný problém – 2:1! Druhý poločas začal tak, jak první skončil, tedy gólem Chomutova. Vít Pavlíček po přihrávce Smoly šel sám na branku a ač byl nakonec tísněn, tak dokázal vystřelit k tyči – 3:1! Jihočeši mohli snížit po hodině hry, kdy kopali standardní situaci. Chomutov ji ale v pohodě ubránil a držel tak dvoubrankový náskok.

Čtvrthodiny před koncem postupoval sám na branku Smrž a zezadu ho zastavil nedovoleně Čadek, který dostal červenou kartu a v utkání skončil. O tři minuty později měl Chomutov další sólo únik na Rojíka. Smola ale na jihočeského brankáře nevyzrál. V závěru se skóre již nezměnilo a Strakonice si tak připsaly druhou porážku v sezoně. V dalším kole hostí doma příští neděli od 17 hodin Karlovy Vary.