Dlouho drželi nadějný výsledek, ale v posledních deseti minutách o něho přišli. Futsalisté Dynama na domácí palubovce trápili favorita z Chrudimi, dokonce v první minutě otevřeli skóre utkání. Nakonec ale Východočeši otočili vývoj utkání a brali všechny tři body.

Vstup do utkání byl doslova jako z pohádky. Neuběhla ani minuta a Dynamo se radovalo z první branky. Ve 40. vteřině utkání po pravé straně všem utekl všem Sláma, který si míč potáhl směrem k bráně a zakončil levačkou přesně na vzdálenější tyč - 1:0.

Dynamo předvádělo velice zodpovědný výkon směrem dozadu. Na tuto zodpovědnost hledali Chrudimští velice dlouho recept. Jejich snahy končily střelami mimo branku, nebo na výborně chytajícím Křížkovi. Ten si připsal v utkání nespočet pohotových a úspěšných zákroků a patřil k nejlepším mužům utkání. Prolomení domácí hradby přišlo až v 10. minutě. Felipe po rychlé narážečce s Došou našel křižnou přihrávkou Maxe, který na zadní tyči uklidil míč pod břevno - 1:1.

Hra byla v prvním poločase velice vyrovnaná. Žádné veliké šance si oba týmy do konce poločasu nevytvořily, a tak si Dynamo připsalo první malý úspěch.

V druhém poločase hosté přistoupili k zúžení formací, kdy po celý druhý poločas hrála pouze sedmice vybraných v čele s bratry Drozdovými. I přesto se dlouho Chrudimští prokousávali domácí obranou. Ta sice dokázala bránit remízový stav, nicméně bylo znát, že ve své hře začalo Dynamo polevovat. Chrudim od 25. minuty hrála power play. Svými střeleckými pokusy prověřili Křížka Doša, Koudelka nebo Max. Všichni ale ztroskotali.

Zvrat přišel ve 30. minutě. Hostům se podařilo rozebrat obranu Dynama do naprostého detailu. Do zakončení se dostal Yuri, který z blízka uklidil míč pod břevno - 1:2. O minutu později přidal další branku Pavel Drozd. Ten dostal ideální přihrávku od Yuriho na levou stranu, odkud střelou mezi nohy Křížka zvýšil vedení Chrudimi na dvě branky - 1:3.

Na čtvrtou branku nečekali hosté dlouho. Při power play ve 34. minutě přistrčil Litviněnko na Felipeho, který zasekávačkou na levou nohu oklamal Prokeše a přesnou ranou zakončil opět pod břevno - 1:4. Smrtící pětiminutovku uzavřeli hosté ve 35. minutě, kdy po další ukázkové kombinaci našel Doša na zadní tyči nikým nehlídaného Maxe, který zaznamenal druhou branku v utkání - 1:5.

I přes snahy domácích hosté ve druhém poločasu náš tým do větších šancí nepouštěli, a tak svítilo na tabuli konečné skóre 1:5.

Štěpán Prokeš (hráč Dynama): "Šli jsme do zápasu odhodlaní předvést minimálně stejný výsledek jako na palubovce Chrudimi. Myslím, že zodpovědný výkon v prvním poločase reflektoval naše snahy na výbornou. Ve druhém poločase jsme ztratili koncentraci a po nepozornostech jsme utkání zároveň ztratili. Nutno dodat, že hosté vyhráli zaslouženě. Zítra nás čeká další utkání s Teplicemi, kde se pokusíme navázat na dnešní výkon."

Felipe Conde (trenér FK Chrudim): “První poločas byl velmi špatný, náš tým byl absolutně bez koncentrace. Ve druhé půli jsme už hráli o něco lépe a výsledek otočili. Hlavní jsou tři body a také to, že jsme protočili některé hráče. Nyní se musíme soustředit na poslední zápas, abychom úspěšně zakončili první fázi sezóny.”