Zápas proti divizní Třeboni, který měl být generálkou na start jarní části sezony Gambrinus ligy, se změnil z pohledu Dynama na velmi smutnou podívanou. Tým Jaroslava Šilhavého na vlastním hřišti nečekaně zaváhal a na závěr přípravy si na konto připsal ostudný výsledek 0:2. Ligisté byli sice v celém průběhu utkání výrazně aktivnější, vytvořili si velké množství šancí, nastřelili dvě břevna a tyč, produktivní Třeboň ale dvakrát skóroala a po zásluze tak vyhrála..

Fotbalisté Dynama do zápasu nastoupili v silné ligové sestavě a trenér Jaroslav Šilhavý poslal na hřiště i obě zimní posily Otepku s Volešákem. Fotbalisté ligového celku od úvodních minut diktovali tempo hry, na dostřel brány Tomáše Skály se ale dostávali jen velmi sporadicky. K prvnímu ohrožení třeboňské brány došlo po patnácti minutách hry, kdy se míč po ose Hudson - Leština dostal až na hlavu Meszároše, který ale zamířil přesně do míst, kde stál připravený gólman.

Sympaticky hrající hosté se osmělili po půl hodině hry, kdy si na dlouhý balon naběhl Maxa a Kučera měl plné ruce práce, aby míč nepustil mezi tři tyče. Hned vzápětí na druhé straně hřiště předvedli krásnou akci domácí, zakončující Volešák ale trefil pouze tyč Skálovy brány. V závěru poločasu měli fotbalisté Dynama další velké šance. Skórovat mohli Meszároš s Hudsonem, avšak když i Stráský v samém závěru tvrdou ranou orazítkoval pouze břevno, odcházelo se do kabin za vyrovnaného stavu 0:0.

Pokud nebyl trenér Jaroslav Šilhavý s výkonem svých svěřenců v prvním poločase spokojený, na začátku druhé půle musel být doslova v šoku. Hned v 52. minutě se po velkém závaru na malém vápně před budějovickou bránou nejlépe zorientoval Ondřej Hačka a bylo to 0:1! Překvapení ligisté se nestihli dát ještě pořádně dohromady a už to bylo o dva góly, když v 56. minutě poslal Houdek přímý kop přímo na hlavu Zdeňka Malého, který se z dobré pozice opět nemýlil - 0:2. Fotbalisté Dynama byli vývojem druhé půle očividně zaskočeni a dalších minimálně deset minut to byli právě hosté, kteří bez větších problémů kontrolovali hru.

V 64. minutě mohl dokonce na 3:0 pro Třeboň zvýšit na malém vápně zcela osamocený Houdek, svou šanci ale zahodil a míč z krkolomné pozice poslal mimo. S blížícím se koncem utkání fotbalisté Dynama hodně přidali, na nadšeně hrajícího soupeře si ale stále nemohli dlouho přijít a když už se Laštovka prodral v 73. minutě do zakončení, napálil míč opět do břevna. Vystřídaný brankář Třeboňských Jakub Skála pak v samém závěru vyřešil před svou brankou několik ošemetných situací a když se mezi tři tyče z dobré palebné pozice netrefili ani Šíma s Ondráškem, skončilo utkání překvapivou výhrou divizního celku 2:0.

Jaroslav Šilhavý (trenér Dynama): "Soupeře jsme vybrali na generálku na domácím hřišti proto, aby si naše mužstvo zastřílelo a dáme nějaké ty góly. Nyní je z toho ale akorát ostuda a vůbec nás neomlouvá, že jsme si vytvořili deset gólových šancí. Bylo to totální selhání a zákonem schválnosti pak je, když se soupeř dostane dvakrát nebo třikrát k míči a my z toho dostaneme dva góly. Hráči dnes soupeře v ofenzivě i defenzivě hodně podcenili, a to se nám pěkně vymstilo. Jenom se potvrdilo to, že ani proti týmu, jako je Třeboň, se nemůže hrát na půl plynu.."