Jarní část sezony pomalu klepe na dveře. Dynamo už zítra opustí Turecko, kde probíhala druhá část zimní přípravy, ještě předtím ho ale čekal poslední přátelský zápas a zároveň generálka na FORTUNA:LIGU. V závěrečném duelu změřily České Budějovice síly se zástupcem srbské nejvyšší soutěže, Kolubarou. Po podzimu osmý nejlepší český tým zvítězil přesvědčivě 3:1.

Blíží se to, blíží. Dynamo už příští sobotu přivítá na domácím pažitu pražskou Spartu v rámci startu druhé poloviny sezony FORTUNA:LIGY. Příprava doma na jihu Čech i v Turecko pomalu finišuje, ještě před sobotním odjezdem ale Dynamo změřilo síly s Kolubarou. Českobudějovické během týdne zaskočil sníh, který byl v zemi na Blízkém východě k vidění po 29 letech, z fotbalového hlediska se ale žádné překvapení nekonalo.

Dynamo od úvodu dirigovalo průběh hry. Několik šancí bylo k vidění už v prvních minutách, skóre se ale měnilo až ve 22. Jonáš Vais poslal svůj centrovaný míč do vápna, ve kterém číhal ve správný čas na správném místě Michal Škoda. Snajpr Dynama se v přípravě trefil už počtvrté. Ještě do konce poločasu České Budějovice udeřily podruhé, ve 37. minutě se k hlavičce po přesném rohu, opět z kopaček Jonáše Vaise, trefil stoper Martin Králik.

Druhé dějství ale z pohledu Dynama tak dobře nezačalo. Už po 6 minutách přišel ve vápně faul, po kterém Srbové v zápase snížili. Autorem přesného zásahu se stal Duranovič. Jihočeši se ale z inkasované branky rychle oklepali a v 63. minutě upravil na 3:1 dorážející Matej Mršić. Dvoubrankový náskok vydržel Českým Budějovicím po vyspělém výkonu až do závěrečného hvizdu.

Generálka se tak povedla. Dynamo sice v Turecku na úvod padlo s polskou Craiovou, poté však dokázalo zdolat ruské Chimki i Kolubaru ze Srbska. Do zápasu se Spartou, který bude na Střeleckém ostrově na programu už v sobotu 5. února, tak půjde skvěle naladěné.