Gólově bohatý duel nabídlo střetnutí Dynama se Znojmem ve 25. kole FNL. Jihočeši už v průběhu prvního poločasu dvakrát vedli po trefách Čavoše a Nováka, nicméně Javůrek vždy dokázal vyrovnat. Po změně stran hosté už jen bránili a Dynamo je nakonec potrestalo, když v závěru rozhodl Petr Javorek.

Wermke, Sajčič, Čermák, Pouček – to je výčet hráčů, kteří nebyli trenérů Horejšovi k dispozici pro utkání 25. kola. Alespoň na lavičce byl opět Řezáč a do branky se vrátil Staněk. Premiéru v základu si odbyl Patrik Švantner. Jihomoravané dorazili bez potrestaného Teplého a opět s mladým gólmanem Koukalem v brance. Před utkáním se hlavní aktéři společně vyfotili u transparentu, který připomínal akci „Víkend otců“. Podobně jako před týdnem se Sokolovem měli domácí aktivní nástup. Už ve druhé minutě vyslal Švantner do šance Haška, který už ale blízko před Koukalem nedokázal propálit hostujícího brankáře.

Územní převaha Jihočechů trvala dlouhé minuty a mohla být zhodnocena i gólově. To by ale Petr Javorek musel lépe trefit odražený míč po rohu v 16. minutě. Domácí se dočkali ve 28. minutě, kdy gólovou akci rozehrál Švantner, rozběhnutý Mashike posunul míč na Haška, ten ještě vylepšil pozici pro Patrika Čavoše, jenž balon pohodlně dovezl do sítě. Vedení Dynama vydrželo čtyři minuty, kdy jako blesk z čistého nebe přišlo vyrovnání. Jan Javůrek natáhl z pětadvaceti metrů a parádní střelou srovnal.

Jihočeši si vzali vedení zpět ve 38. minutě, kdy Nitrianského přímý kop umístil hlavou do sítě svým prvním gólem v sezoně Pavel Novák. Tentokrát vydrželo vedení černobílých o minutu déle. Do otevřené obrany vyrazil Šamánek, se štěstím prošla jeho přihrávka na rozběhnutého Jana Javůrka, který podruhé v zápase prostřelil brankáře Staňka. Otevřený první poločas tak skončil nerozhodně.

Pár desítek vteřin po startu druhého dějství pohotově vypálil špičkou Patrik Švantner, ale brankář Koukal vytasil reflexivní zákrok. Záhy napálil po rohovém kopu odražený míč Filip Hašek a jeho rána proskákala několik decimetrů vedle levé tyče znojemské branky. Tempo hry pak opadlo, hrálo se hodně ve středu pole. Navrch měli přeci jen Jihočeši, které potřetí mohl vrátit do vedení Pešek, ale po Nitrianského centru se nevypořádal se skákajícím míčem.

Znojemští pak zalezli a skutečně jen výjimečně se pouštěli do útočení. Domácí měli větší snahu o rozhodnutí, ale nemohli se přes zhuštěnou obranu dostat. Z ojedinělé možnosti hlavičkoval Táborský nad, ale jeho šanci předcházel útočný faul. Velkou možnost měl po Peškově dobré akci Mashike, ale ve skluzu mu ke gólu chyběl krok. Jihočeši se dočkali v 87. minutě, kdy Peškovu přízemní střelu zachytil za obránci Petr Javorek a sám před Koukalem nezaváhal. Dynamo tak porazilo Znojmo 3:2.

David Horejš (trenér Dynama): „Jsem rád, že se k nám nakonec štěstí přiklonilo. Ale musím říci, že jsou to tři body zasloužené. Byli jsme lepším týmem. Dostali jsme do vedení, soupeř z první střely vyrovnal. Pak se opakovalo to samé. Ve druhém poločasu už to bylo jenom o tom, jestli se nám povede dát gól. Kluci se snažili, makali a pro vítězství si šli. Odměnou pak byl gól v 88. minutě.“

Leoš Kalvoda (trenér Znojma): „Obě mužstva chtěla vyhrát, hrálo se v klidném tempu. Drželi jsme alespoň remízu do 88. minuty, pak jsme bohužel obdrželi branku. Máme velkou marodku, hráči, kteří nastoupili, tak bojovali a na hřišti nechali maximum. Bohužel to na body nestačilo. Chyběla nám větší fotbalovost.“