V 28. kole České fotbalové ligy zvítězila juniorka Dynama nad lídrem soutěže a jistým postupujícím Bohemians Praha 3:1. Po nepřesvědčivé první půli se po změně stran domácí zvedli a posila z ligového áčka Grigorij Čirkin obrátila hattrickem vývoj duelu. Jihočeské mladíky navíc podržel skvělými zákroky mladík Liška.

Kvůli čtyřem žlutým kartám v ligové soutěži vypomohl Gregorij Chirkin českobudějovické juniorce a bylo to znát. Ale ze začátku stejně jako jeho spoluhráči působil dost zakřiknutě a na hřišti se hledal. Úvodní oťukávání ukončili hosté rychlou akcí, kdy Zoubek centroval na kanonýra Ibeho, který přesnou hlavičkou otevřel skóre.

Nadále aktivnější Pražané hráli v pohodě a tvořili si šance. Ve 32. minutě vyslal Zoubek do úniku Ibeho, který ztroskotal na vyběhnuvším brankáři Liškovi. Ten samí hráč mněl do přestávky ještě jednu velkou možnost. O pár minut později ho našel krásným centrem Demeter, ale s jeho hlavičkou do protipohybu si Liška poradil.

Po změně stran se hra vyrovnala a Bohemians se soustředili hlavně na defenzivu. Z ojedinělého brejku mohl jejich vedení navýšit Janda, ale svůj volej netrefil ideálně. První vážnou příležitost si mladíci Dynama vytvořili až v 67. minutě. Rein si u postranní čáry vyměnil míč se Sajtlem, který v čisté šanci přestřelil. Ale o několik desítek vteřin později se již mohli radovat. Gregorij Čirkin se proháčkoval středem hřiště a zpoza šestnáctky vymetl všechny pavučinky Winterovy branky.

O deset minut později to bylo ještě veselejší. Po Pencově faulu na Kaňáka byla nařízena penalta, kterou Gregorij Čirkin bez problémů proměnil a poslal Jihočech poprvé do vedení. Hattrick dovršil defenzivní záložník v 88. minutě. Nejprve výbornou nahrávkou poslal do úniku Dominika Němce, který mu míč vrátil a zkušený středopolař z prostoru penalty zvýšil na konečných 3:1.

Po cenném skalpu jistého postupujícího se juniorka střetne příští sobotu s rezervou Mladé Boleslavi, o další týden později jí čeká B tým Plzně.