Již čtvrtý prohraný zápas v řadě mají na svém kontě fotbalisté Dynama České Budějovice, kteří nestačili na devátý celek tabulky FK Kunovice a na jeho hřišti prohráli rozdílem třídy 1:4. Byli to ale právě Jihočeši, kteří po rohovém kopu Beleje zaznamenali Homoláčem první branku v utkání. Bezprostředně po rozehrání však ale vyrovnal z pokutového kopu střelec Petr Faldyna a začal tak svoje dopolední galapředstavení. Druhou branku Kunovic dal za další dvě minuty Válek a když se ve druhé části hry dvakrát trefil opět Faldyna, bylo o výsledku rozhodnuto. Pokud v pondělí večer Drnovice uspějí s brněnskou rezervou, klesne Dynamo na poslední místo ligové tabulky! (foto: iDnes)
Výkop měli Jihočeši. Ihned se jim podařilo dostat se až ke Kupkově brance, ale tam již zapracovala zadní řada a před útočícím Smíškem zaúřadoval sám gólman. V prvních minutách byli hosté aktivní a Kunovice v podstatě jen bránily. Ve 3. min. po kombinaci Budějovic střílel křižně Michal Belej, jeho střelu chytil Kupka. O minutu později si totéž zopakoval i Martin Vozábal. Na druhé straně se do úniku dostal Helísek, jehož centr odvracel Dvořák. Míč doputoval k Belejovi, a tak se Dynamo vydalo zpátky ke kunovické brance. Zatím však bezvýsledně. V 7. získali domácí první rohový kop, jenž rozehráli nakrátko a míč odvracel Plocek. Vzápětí získali hráči v bílém další dva rohy a poslední pokus Válka šel vysoko nad branku. Hosté pak začali podle názoru rozhodčího hodně faulovat, a tak Kunovičtí získávali čím dál tím více standardních situací. V 11. vyslal do šance Myšáka obránce Homoláč, ale budějovickému útočníkovi zabránil ve střele vyběhnuvší Kupka. Budějovice mohly zkoušet střely zleva, zprava, ani jedna nemířila mezi tři tyče. V 16. získali Moravané opět přímý volný kop po faulu Pivoňky, gólman Křížek vysokou hlavičku vyboxoval od branky a míč do bezpečí odkopl Plocek. V 18. našel Janoviak "zatoulaný" míč ve středu pole, ale do útoku se pustil dosti laxně a jihočeští zadáci se stihli zatáhnout. Pár minut se pak hrálo mezi šestnáctkami a hra se víceméně vyrovnala. Ve 22. vybojoval první roh hostí Myšák. Odvrácený míč se ocitl na hlavě Pivoňky, ale ten jej poslal jen na defenzívu Kunovic.

Ve 23. měli domácí obrovskou šanci, při níž Fischer dvakrát zkoušel pozornost Křížka. První střelu jihočeský gólman vyrazil, další již odvracela zadní řada. Na druhé straně střílel Martin Vozábal, jeho střela byla tečována na druhý roh, ze kterého se nádherně trefil hlavou David Homoláč - 0:1. Hosté a jejich příznivci se však neradovali dlouho. O dvě minuty později zabránil za žlutou kartu Michal Belej a při přímém volném kopu ve zhuštěném prostoru před Křížkem došlo ke kontaktu míče s rukou Dvořáka, díky čemuž se kopala penalta. Faldyna ji suverénně proměnil a bylo vyrovnáno - 1:1. Dynamo se ještě nestihlo z vyrovnání vzpamatovat a Křížek lovil míč ze sítě podruhé, když při svižném úniku a sérii kliček fauloval gólman Budějovic Fischera, dobíhající Válek převzal míč na své kopačky a efektně zakončil - 2:1. Je možné, že i kdyby se Válek do branky netrefil, kopala by se druhá penalta, které se fanoušci dožadovali. Vedoucí gól Kunovic "černobílé" (Dynamo hrálo ve žlutém) rozhodil a začali získávat žluté karty za fauly a poznámky na rozhodčí. Závěr poločasu byl plný autových vhazování a standardních situací na obou stranách, skóre se již neměnilo, a tak zůstalo 2:1.

Ve 46. vystřídal Josefa Němce útočník Jan Gruber. Hned z výkopu měly Kunovice šanci, ale střela Janoviaka zamířila mimo branku. Hrálo se nahoru-dolů, jenže spíš mezi šestnáctkami. Oba týmy se snažily útočit. V 51. získalo Dynamo sérii tří rohových kopů a z posledního šla hlavička Martina Smíška těsně mimo. Další minuty hosté spíše jen bránili a Kunovice střílely a vymýšlely kombinace. Helísek poslal Křížkovi pozdrav v podobě skákavé střely, Zemánek ho zkoušel hlavičkou po rohovém kopu, Válek střílel křižně těsně mimo. Moravané tak soupeře zatlačili na jeho polovinu a nedali mu chvíli oddechu. V 59. fauloval Helísek unikajícího Svobodu, ale při následné standardce napálil Pončák míč jen do obránce. V 60. minutě se opět radovali domácí, když si aktivní Faldyna narazil se Ševelou a opět nádherně zakončil - 3:1.

Budějovice, dalo by se říci, po třetím gólu "odešly". Kunovice zrychlily hru a stále se tlačily ke Křížkovi. V 66. se pustil do úniku Gruber, střela mu však nevyšla, neboť byl stíhán dvěma obránci. Vzápětí získali Jihočeši přímý volný kop, Vozábal posadil míč přesně na hlavu Smíška, ale hlavička zmířila jen těsně nad. Kontaktní gól tedy opět nevyšel. V 71. dostal žlutou kartu Martin Smíšek za "výměnu názorů" s asistentem rozhodčího. Dynamo zkoušelo kombinovat, ale nechalo se vždycky pozornou defenzívou zahnat příliš dozadu a také přetahovalo centry. Od 74. se sice hrálo na území Kunovic, ale domácí jen v klidu kontrolovali hru a zdálo se, že se dobře baví. V 79. získali Moravané svůj sedmý rohový kop, rozehráli jej nakrátko a Faldyna mohl slavit hattrick - 4:1. V 82. po faulu Máčaly rozehrál přímý volný kop Vozábal přímo do zdi. Domácí využívali zbývající čas ke střídání a hosté získali další standardku zhruba z 30 metrů. Vozábal mířil vysoko nad břevno. V 89. převzali Budějovičtí taktovku, ale na všechno již bylo pozdě. Ani jeden z rohů - v nastaveném čase byly hned čtyři, se nepovedlo dopravit do sítě, aby došlo alespoň k malé kosmetické úpravě. Po jedenáctém rohu střílel křižně Gruber těsně vedle pravé tyče. Nastavený čas uběhl a domácí se mohli radovat z vysoké výhry 4:1.