Jasnou výhru si Dynamo připsalo v osmém kole Fortuna národní ligy, když na svém hřišti porazilo Vítkovice 3:0. Gólů mohli dát domácí ještě více, šance na to především ve druhém poločasu měli. O branky se tak postarali Grajciar, Helešic a Havel. V dalším kole jede Dynamo na derby do Táborska.

Po zranění se do základní sestavy Dynama vrátil slovenský záložník Robert Kovaľ, hostům chyběli vykartovaní Holiš a Motyčka. Aktivněji vstoupilo do utkání favorizované Dynamo, ale první střelecký pokus si vypracovaly Vítkovice. Z těžké pozice střílel Jan Matěj, ale branku netrefil. Na druhé straně se nebezpečnou střelou prezentoval Grajciar a Šustr s vypětím všech sil vyrazil balon na roh.

Velkou šanci spálil Ledecký, když nabíhal sám na vítkovickou branku, ale na zadní tyč se netrefil. Skóre otevřel o dvě minuty později Peter Grajciar. Natáhl z přímého kopu a hostující gólman nedokázal vytěsnit míč mimo tři tyče – 1:0. Navýšit vedení domácího celku mohl „hroťák“ David Ledecký. Jenže nejprve jeho hlavičku vykopl na brankové čáře Mikula, o chvíli později jeho pokus skončil o pár centimetrů vedle tyče.

Do druhého poločasu vstoupilo Dynamo výborně a brzy dokázalo navýšit svůj náskok. Nejprve se mohl trefit Grajciar, jehož pokus vyrazil Šustr k Mršičovi, kterého dokázal vítkovický brankář rovněž vychytat. Trefil se až Matěj Helešic. Doletěl k němu centr Kladrubského a krajní záložník se ve velké šanci nemýlil – 3:0. Na druhé straně mohl snížit Jan Matěj, jenže jeho sražený pokus skončil na břevně.

Po faulu na Roberta Kovaľa nařídil sudí v 60. minutě pokutový kop. Toho se ujal Lukáš Havel, jenže Šustr vystihl směr a pokus vyrazil. Tentýž hráč se ale branky dočkal, když o pár minut hlavičkoval přesně po rohovém kopu – 3:0. Vítkovicím se utkání opravdu nevydařilo, což podtrhl Matěj Končal. Dostal druhou žlutou kartu a utkání pro něho předčasně skončilo. Dynamo se tak po hladké výhře vyšvihlo do čela tabulky.

David Horejš (trenér Dynama): „Čekali jsme, že budeme soupeře dobývat. Pomohla nám první branka, po ní jsme zápas hlídali a přidali i další góly. Branek jsme mohli dát i víc. Vyhráli jsme zaslouženě a věřím, že v podobných výkonech budeme pokračovat i nadále. Zapojili jsme do hry i další hráče, kteří minutáž zatím neměli takovou. Musíme poděkovat i divákům, kteří začali chodit a hráči je strhli kvalitními výkony.“

Jiří Balcárek (trenér Vítkovic): „Nevstoupili jsme do zápasu dobře. Chyběl mi v naší hře pohyb, ale bylo to dáno výbornou hrou Dynama, které je jinde než ostatní soupeři. Je to tým, který patří na pozici, na kterou se po zápase s námi dostal. Domácí hráli trpělivě, moc pěkně se nabízeli v útočné fázi. Pak už to šlo ráz na ráz. Mrzí mě vyloučení Matěje Končala i vzhledem k dalšímu zápasu s Chrudimí. Kádr nemáme široký a někteří hráči hráli s lehčími zraněními.“