Dynamo v přípravě porazilo ligového nováčka ze Znojma 2:1. Jihočeši vedli už po prvním poločase, když se pohotově trefil Chmelo. Po změně stran si vlastní gól vstřelil Hnaníček, avšak záhy snížil z přímého kopu Yanov. Vedení a třetí výhru v přípravě však svěřenci kouče Hoftycha uhlídali.

Na Složišti se začalo o čtvrthodinky později a v úvodu byl aktivnějším celkem ligový nováček. Za zmínku stojí pokusy Heinze nebo Hrošovského, které se však mezi tři tyče nevešly. Jihočeši byli mnohem produktivnější. Ve 20. minutě byl u zrodu gólové akce Ježdík, míč hlavou posunul Kalod a Rastislav Chmelo pohotovou střelou prostřelil brankáře Drobisze.

Další možnost měl o deset minut později Kalod, když mu znovu přiklepl míč Ježdík, ale důrazný forvard vysoko přestřelil. Daleko blíž druhé brance byl krátce před poločasem Machovec, jehož trestný kop byl hodně nadějný a zapadl jen těsně vedle levé tyče. Dynamo tak po poločase vedlo nad Znojmem 1:0, jelikož Heinz v závěru úvodního dějství překopl branku z výhodné pozice.

Na druhý poločas se do branky Dynama poprvé od zranění čelisti postavil Zdeněk Křížek a hned po deseti minutách musel řešit ošemetnou situaci. Na centr z pravé strany si naskočil Vašíček, ale sám před českobudějovickým zamířil hlavičkou nad branku. Záhy zahrozil na druhé straně po dobrém Němcově pasu Chmelo, ale Drobisze z úhlu nepřekvapil.

V 67. minutě Jihočeši zvýšili své vedení, když si Hanzlíkův centr srazil do vlastní branky znojemský Josef Hnaníček. O dvě minuty později však Jihomoravané snížili. Machovec fauloval před vápnem a sudí Jílek přísně nařídil přímý kop. K němu se postavil Todor Yonov a přesnou střelou nedal Křížkovi šanci.

Po kontaktní brance se Znojmo tlačilo více dopředu. Hlavičce Heinze moc nechybělo. Svěřenci kouče Hoftycha však třetí výhru v přípravě uhájili a porazili ligového nováčka 2:1. V neděli je čeká další duel s juniorkou Brna.

Pavel Hoftych, trenér Dynama: "Bylo vidět, že Znojmo je v přípravě o týden dál. My jsme dva dny před zápasem měli hodně náročný fyzický trénink a v určitých momentech utkání jsme byli všude o krok později. Znojmo určitě působilo v držení míče lepším dojmem, ale my jsme nebezpečnějším mužstvem. Ve hře byly samozřejmě nedostatky, na které se musíme zaměřit. Každé vítězství je dobré, ale nijak zvlášť ho pochopitelně slavit nebudeme."

Leoš Kalvoda, trenér Znojma: "Byla to pro nás výborná příprava, jelikož jsme hráli s mužstvem, jehož kvality budou zhruba odpovídat celkům, se kterými budeme bojovat v nižších patrech tabulky. Hráči se přesvědčili, že první liga bude úplně o něčem jiném a kluci si na to musí rychle zvyknout. Bylo to kvalitní, rychlé utkání a myslím si, že pokud budou Budějovice takhle pokračovat, tak nebudou mít v druhé lize problémy."