Pražské turné fotbalistům Dynama České Budějovice zatím výsledkově příliš nevychází. Jihočeši potřetí v krátké době nastoupili v hlavním městě a stejně jako se Slavií Praha prohráli i se Spartou 0:2. V průběhu celého zápasu působili svěřenci kouče Straky ospalým dojmem a na letenského mistra vůbec nestačili. Oba góly v jejich síti zaznamenal Jan Holenda, který v minulém roce v Českých Budějovicích půl sezony hostoval.

Stejně jako před dvěma dny poslal kouč Straka do utkání silnou sestavu. Místo Homoláče se na stoperu objevil Horejš a příležitost v základní sestavě dostal také Plichta, jenž nahradil Dolejše. Hned od úvodních minut se ale iniciativy chopili domácí a prakticky v celém průběhu zápasu jasně dominovali. Jihočeši se k míči dostávali velmi sporadicky a vyloženější gólové šance prakticky neměli. Zato domácí hýřili aktivitou a již v 8. minutě nastřelil po Matušovičově přímém kopu břevno Jan Holenda. Za dvě minuty si domácí standardku zopakovali a spolupráce Matušovič - Holenda už znamenala první gól zápasu. I v dalších minutách byli domácí velmi aktivní a především Matušovič na levé straně hřiště dělal svou rychlostí a technikou Jihočechům velké problémy. Domácí předváděli pohledné kombinace jak na běžícím páse, svěřenci kouče Straky dokázali kontrovat pouze nepřesnými pokusy Vozábala a Svátka. Zvýšit mohl na konci první půle nejprve hlavou Sivok a poté také ještě z hranice vápna střílející Vacek, oběma však také chyběla potřebná přesnost v zakončení. Za Dynamo nedohrál první poločas Marek Plichta, který byl kvůli zranění střídán Petrem Dolejšem.

Druhý poločas začali domácí nejlépe jak mohl. Slepičkovu střelu po rohovém vyrazil Křížek na další roh, který po rozehrávce Matušoviče přetavil v druhý gól Jan Holenda. Po další povedené přihrávce Matušoviče pak v 53. minutě pálil do Křížka Slepička a Sparťané stupňovali svůj tlak. V 60. minutě předvedli domácí další skvostnou akci, na jejímž konci byl Slepička, který z penaltového puntíku napálil míč do břevna. Poté se Jihočeši osmělili a dvakrát vystřelili - nejprve pálil mimo Vozábal a následně musel poprvé vážněji zakončovat Kozáčik, který lapil Svátkovu střelu z dvaceti metrů. Potřetí zazvonila konstrukce budějovické brány v 72. minutě, kdy Vacek po individuální akci nastřelil spojnici tyče a břevna. Ve zbytku zápasu Sparťané kontrolovali hru, vytvářeli si další slibné šance, avšak ke změně skóre to již nevedlo..