Fotbalisté Dynama České Budějovice prožívají těžké období. V zápase 6. kola Fotbalové národní ligy nestačili doma na Ústí, když po brankách Michala Leibla a Lukáše Dvořáka prohráli 0:2. Jihočeši tak mají na kontě aktuálně třízápasovou sérii porážek.

V sestavě Jihočechů se poprvé objevil Simon Deli. Na post levého záložníka se přesunul Jaroslav Machovec. Úvod duelu byl hodně zajímavý. V 6. minutě našel Deli perfektním pasem Linharta, který postupoval sám na brankáře, ale trestuhodně trefil pouze vybíhajícího Nováka. O minutu později vypálil snad ze čtyřiceti metrů hostující Vaněk, gólman Daněk situaci malinko podcenil a byl rád, že míč zastavilo břevno. Po čtvrthodině si Dynamo vypracovalo další šanci, když po chybě hostující obrany zakončoval rychlou akci Benát, ale z dobré pozice vysoko přestřelil.

Domácí byli v tlaku, ale bylo to Ústí, které se dostalo do vedení. Po půlhodině hry Smola šikovně sklepl míč k Vackovi, jehož tečovaná přihrávka do vápna doputovala až k volnému Michalu Leiblovi, který otevřel skóre. O pět minut později to bylo s domácími ještě horší. Simon Deli poslal krátkou malou domů brankáři Daňkovi, u míče byl dříve Lukáš Dvořák a Ústí vedlo už 2:0.

Druhá půle se změnila v marné dobývání obrany Severočechů. Do náznaku šance se dostal Kalod, ale po Hanzlíkově centru nezamířil přesně. Trestný kop z hranice vápna měl možnost zahrávat Benát, jenže trefil pouze zeď. Závěr duelu byl ze strany domácích dohráván v křeči. Dynamo tak prohrálo potřetí v řadě. Šanci na nápravu mají Jihočeši za týden s Vltavínem.

Daněk Michal                 1
Klesa Michal       1       1 4
Lengyel Roman     1 1   1     1
Deli Simon       1       1
Hanzlík Aleš           1 1 1 2 60.
Linhart Zdeněk     1         2 4
Rakovan Michal (67.)       3         1 38.
Novák Pavel               1 3
Benát Petr (83.)     1 3   7     2
Machovec Jaroslav (46.)       1     1 1 1
Kalod Richard       1       6 1
Němec František (46.)               2 1 78.
Funda Jiří (67.)               1
Rýdel Filip (83.)           1

Pavel Hoftych (trenér Dynama): "Spokojený samozřejmě být nemohu. Znovu nás zradily neproměněné šance a individuální chyby. Po inkasovaných brankách to byla z naší strany podobně jako se Sokolovem a Hradcem znovu křeč. Soupeři jsme darovali obě branky nepochopitelnými chybami."

Lukáš Přerost (trenér Ústí): "Jsem moc spokojený s výsledkem i výkonem. Na poslední chvíli jsme skládali sestavu a šli jsme do utkání s defenzivní taktikou a pěti obránci. Přestáli jsme prvních dvacet minut a zaměřili se na brejky. V první půli jsme předvedli tři brejky, dali tři góly a měli jsme štěstí. Ve druhé půli už jsme nepustili domácí do větší šancí."