Úvodní zápas nového ročníku Gambrinus ligy fotbalistům Dynama České Budějovice vůbec nevyšel. Svěřenci kouče Jana Kmocha tahali od samého začátku za kratší konec provazu a již v 5. minutě prohrávali v Teplicích gólem Juna 1:0. Domácí stihli do konce poločasu přidat ještě další dvě branky a o výsledku zápasu tak bylo víceméně rozhodnuto. Ve druhém poločase Teplice kontrolovaly hru pod konečný výsledek 4:0 se dovršeným hattrickem podepsal Tomáš Jun.

První poločas utkání mezi Telicemi a Dynamem začali velmi aktivně domácí a ač neměli přehršel šancí, pohodlně kontrolovali balon a postupně se přibližovali k bráně gólmana Kučery. Za svou aktivitu byli hráči vedeni Jiřím Plíškem odměněni již v 5. minutě, kdy po centru Doležala propadl míč až na zadní tyč na osamoceného Tomáše Juna, který hlavou pohodlně otevřel skóre zápasu. Hráči Dynama byli vývojem zápasu velmi zaskočeni a stále více se dostávali do kleští domácího týmu. Ve 13. minutě pálil zpoza vápna nebezpečně opět Jun a gólman Kučera měl plné ruce práce, aby míč vyrazil alespoň na roh. Na konci druhé desetiminutovky o sobě dali poprvé vědět také Jihočeši. V 19. minutě si sice s propagační střelou Sedláčka lehce poradil Belic, o pár desítek vteřin později ale Svátek efektivně po kolmé přihrávce přepustil míč Sedláčkovi, ten mu ho hned na hranici velkého vápna přiťukl, jenže následná Svátkova střela byla příliš slabá. Na druhé straně hřiště pak musel po centru z pravé strany odvracet přes horní tyč Kučerovy brány Peroutka. Poté se hra začala stále více a více kouskovat a domácí si hlídali jednobrankové vedení. Ve 34. minutě mělo Dynamo jedinečnou šanci vyrovnat, Kovařík přímým kopem z dvaceti metrů přestřelil zeď i Belicovu bránu. Ve 36. minutě se měnilo skóre na druhé straně. Po rohovém kopu se nedohodli Kučera s Horejšem, budějovický stoper vykopl gólmanovi míč z rukou přímo k osamocenému Tomáši Junovi, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Bezprostředně po rozehrávce mohl zvýšit na 3:0 Smejkal, jeho dobře myšlená hlavička ale prolétla metr mimo. Skóre se měnilo až na konci prvního poločasu, kdy po dalším rohovém kopu vyboxoval tísněný Kučera míč pouze k Jakubu Marešovi, který ranou doprostřed brány potřetí rozjásal teplický stadion.

I druhý poločas začali lépe domácí fotbalisté, kteří pohodlně kontrolovali vývoj hry. Lehkým způsobem se také dostávali na dostřel Kučerovy brány. V 50. minutě Mareš našel ideálním křížným pasem osamoceného Verbíře, který jen trefil vybíhajícího budějovického gólmana. Z následného rohu mohl skórovat Rosa, již překonaného Kučeru ale na brankové čáře zastoupil Kovařík. V 54. minutě měl blízko k dalšímu gólu domácích opět Mareš, jeho přízemní rána ale skončila na tyči. Jihočeši se dostávali k zakončení velmi sporadicky. Když už byl v dobré pozici v 69. minutě Sedláček, s jeho slabým pokusem si poradil gólman Belic. Velkou produktivitu naopak předvedl Tomáš Jun, jenž v 70. minutě dokonal hattrick, když do odkryté brány vrátil Kučerou vyražený míč po centru z levé strany. Jihočeši mohli alespoň korigovat v 72. minutě, Sedláčkova hlavička ale mířila přesně doprostřed brány. Zbytek zápasu se nesl v poklidném duchu, domácí fotbalisté si hlídali vysoké vedení a hosté naopak neměli morální sílu na vstřelení alespoň čestného úspěchu.