Fotbalisté Dynama České Budějovice v přípravě konečně vyhráli. V dopoledním zápase na Složišti porazili Tatran Prachatice vysoko 4:0, když se do střelecké listiny postupně zapsali Vozábal, Horejš a dvakrát nejlepší střelec na hřišti Jaroslav Černý, jenž se podílel na dalších dvou gólech. Za Dynamo také poprvé nastoupil ze Sparty zapůjčený Marek Jungr.

Svěřenci Františka Cipra si dnes zápas proti diviznímu celku velice užili a hned do prvního poločasu vstoupili s vysokým nasazením. Již ve 4. minutě vstřelil první gól Martin Vozábal, Černý utekl po levé straně a následně odcentroval před bránu. Vozábal si míč legantně zpracoval a střelou pod horní tyč otevřel skóre zápasu – 1:0. Hosté prakticky domácí téměř neohrožovali. Ve 23. minutě se ozval také velice aktivní Plichta, jeho rozjetá akce nevypadala vůbec špatně, míč si dvakrát za sebou vyměnil s Vozábalem. S míčem na kopačce se dostal sám před prachatického brankáře, jenže jeho střelu tečoval gólman na rohový kop. Černý rozehrál roh, přihrávku obdržel David Horejš a střelou do pravé šibenice zakončil na 2:0. Do 38. minuty si domácí hru hlídali, ale jejich ataky tvořilo více nepřesností a k vyloženějšímu zakončení se nedostali. Na 3:0 upravil ve 39. minutě Jaroslav Černý, jenž po povedené individuální akci Adamce potřetí překonal hostujícího brankáře. Do konce poločasu se ozval ještě Plichta, jeho střela mířila však těsně nad a skóre se tak nezměnilo.

V druhé půli kouč František Cipro postupně prostřídal většinu kádru. I přesto si jeho svěřenci tlak udržovali a hnali se za dalšími góly. Skóre se však nezměnilo i přes velké snahy Jungra s Hílkem. Oba si ve středu hřiště vyměnili míč a snaživý Jungr se tak dostal do slibného zakončení. Jeho střela byla však tečována na roh. Další gól přišel v 67. minutě. Stráský rozjel akci ve středu hřiště, přihrávku nabídl nabíhajícímu Jaroslavu Černému, ten z levé strany vystřelil technickou střelu k pravé tyči a nechytatelný míč se odrazil od tyče do brány 4:0. Domácí měli tak zápas ve svých rukou. I přesto, že domácí předváděli spoustu pohledných kombinací, tak se na skóre do konce zápasu nic nezměnilo. K vidění bylo pár slušných akcí především z pravé strany zálohy, kde často zaskakoval obránce Plocek.

Svůj premiérový zápas v purpurovém dresu odehrál také nově získaný hráč na hostování ze Sparty Marek Jungr. Předvedl hned pár slibných šancí. V 74. minutě se dostal prakticky sám před gólmana jeho střela mířila však těsně vedle. V 84. utekl Plocek po pravé straně, vynikající centr nabídl Jungrovi, jeho střela se však k bráně nedostala. Mužem zápasu se stal Jaroslav Černý, který jeden gól střelil a na dva přihrál.

Trenér Cipro byl s výsledkem spokojen: „Měli jsme šest nebo sedm vyložených šancí. Hráli jsme s větším příslibem, začínáme konečně dostávat tu správnou tvář. Soupeř dostal 4:0, takže spíše zápas dohrával a míče jen dorážel,“ řekl Cipro. Dynamo si také vytvořilo spoustu pohledných šancí „Šancí jsme měli až moc jak v první tak i ve druhé půli. Některé výkony byli hodně solidní.“ Kouč byl spokojen i s některými novými hráči: „Hílek se dostává do vyložených akcí je plný pohybu, hraje sice malinko jednoduše, furt chce balón, samozřejmě tak koncovka je horší, góly mu moc nejdou, ale doufám že je to jen otázka až to protrhne. Jungr odehrál celý zápas, do Dynama přijel včera večer, tak uvidíme snad do toho zapadne,“ dodal Cipro. V úterý odpoledne odjíždí Dynamo do Rakouska. První zápas na turnaji v Zell am See čeká svěřence kouče Cipra ve středu.