Dynamu se povedl první zápas pod novým koučem Miroslavem Soukupem napůl a remizovalo s Duklu Praha 1:1. Jihočeši začali utkání aktivně, Machovec trefil z trestného kopu břevno. O jediný gól první půle se postaral v 16. minutě Jakub Řezníček, když si naskočil na Klesův centr a skóroval poprvé v sezoně. Po změně stran Dukla vyrovnala a i přes vyloučení Pospěcha v závěru, bod z jihu Čech vyválčila.

Nový trenér Dynama Miroslav Soukup poslal do zápasu proti Dukle Praha výrazně pozměněnou sestavu. Základní jedenáctka nastoupila v rozestavení 4-4-2 a po hrací ploše se oproti předešlým zápasům pohybovali hned tři noví hráči - Riegel, Machovec a Řezníček. Nejvíce na sebe upoutal především útočník Řezníček, který vstřelil jedinou branku Jihočechů a navíc měl i další slibné příležitosti.

Další z noviců v základní sestavě Jaroslav Machovec se přimotal k zajímavé příležitosti již ve 4. minutě hry, kdy po centru Sandra vracel hlavou míč zpět před bránu. Nikdo ze spoluhráčů ho ale nedokázal nasměrovat mezi tři tyče. Jihočeši vstoupili do zápasu jako velká voda a po sérii zajímavých akcí byl ke gólu velmi blízko Machovec, jehož zdí tečovaný přímý kop zastavilo břevno hostující brány. Jihočeši ale smutnit nemuseli, hned v 16. minutě poslal z pravé strany míč do vápna Klesa a hlavou zakončující Jakub Řezníček vstřelil první gól utkání - 1:0.

Velká aktivita ale fotbalistům Dynama příliš dlouho nevydržela. Přibližně po půl hodině hry Dukla přidala a k vidění byl vyrovnaný fotbal. Ve 34. minutě zkoušel efektivně přes hlavu střílet Pospěch, mířil ale těsně mimo. Jihočeši odpověděli po přihrávce Řezníčka střelou Riegela, ta byla ale hned v zárodku zblokovaná. Nechybělo mnoho a do kabin se odcházelo za stavu 1:1. Ve 44. minutě totiž Svatonský po samostatné akci nabízel míč před bránu Bergerovi, ten ale nedokázal míč usměrnit do brány.

Úvod druhého poločasu poznamenala technická závada, když jeden ze stožárů umělého osvětlení na dobrých pět minut vypověděl službu. Neplánovaná pauza očividně více prospěla hostům, kteří v dalším průběhu druhé půle pokračovali ve velice sebevědomé hře a domácí se museli soustředit hlavně na defenzivu. Dukla zápas srovnala již v 61. minutě, kdy rohový kop domácí odvrátili pouze k Malému, jehož centr do pokutového území zakončil přesně Jan Vorel.

Také další průběh hry přinesl větší aktivitu hostů z Prahy. Blízko ke gólu byl s chutí hrající Malý, který v 76. minutě pří přímém kopu z velkého úhlu místo centru zvolil střelu a gólman Daněk musel být hodně pozorný, aby jeho nepříjemnou ránu vyrazil alespoň na roh. Zvyšující se tlak Dukly ztlumil v 83. minutě Pospěch, který po zákroku na Lengyela dostal druhou žlutou kartu a po následné červené musel do sprch. Poslední šanci Dynama vytvořil paradoxně hostující gólman Rada, který v náruči neudržel poskakující balon, jenže Řezníček ani Markovič nedokázali míč do poloodkryté brány usměrnit. Během osmiminutového nastavení se sice domácí tlačili na polovinu soupeře, nakonec ale mohli být rádi za bod, když Vrzalovu střelu zpoza vápna zastavila v osmé minutě nastavení tyč!

Linhart Zdeněk (90.)               1

Miroslav Soukup (trenér Dynama): "Zápas se mi hodnotí hůře, protože jsme dělali vše pro to, abychom ho zvládli. Stejně jako v ostatních předešlých zápasech jsme měli dobrý úvod utkání. Ten nám vyšel velmi dobře, byla tam z naší strany aktivita, snažili jsme se kombinovat a byli jsme agresivní. Jenže na takovýto způsob hry musíte mít motor a já si myslím, že to byla právě ta příčina, proč jsme nedokázali ten zápas ještě více v závěru vystupňovat, přidat druhou branku a rozhodnout."

Luboš Kozel (trenér Dukly): "Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání, protože vždycky když u mužstva dojde k výměně trenéra, tak je to pro to mužstvo určitý impuls. Věděli jsme, že domácí budou hrát na hranici nasazení a bojovnosti. Do utkání jsme nevstoupili příliš dobře, byli jsme pasivní a domácí toho dokázali využít. Trvalo nám patnáct nebo dvacet minut než jsme se do toho dostali, ale od nějaké pětadvacáté minuty jsme získali půdu pod nohama, lépe jsme kombinovali a tím jsme se dostávali do zápasu. Ve zlepšeném výkonu jsme pokračovali i po poločase a pomohla nám standardní situace. Pak jsme hráli o deseti a domácí nás dokázali zatlačit, ale až na jednu nebo dvě šance jsme to zvládli. Vzhledem k průběhu utkání, kdy jsme prohrávali, srovnali a pak hráli o deseti, musím být s remízou spokojený a bod beru."