Rezervní tým Dynama České Budějovice potvrdil velkou pohodu letošní sezony, když na domácím hřišti rozstřílel vedoucí Písek vysoko 3:0. O góly vítězů se postarali Rakovan (2) a Stráský.

Zápas plný emocí začaly oba celky velmi opatrně a na zajímavější příležitost se čekalo až do 29. minutě, kdy zaváhání obránců málem využil Kaňák, jehož hlavička z dobré pozice ale postrádala přesnost. Snad jedinou příležitost v celém utkání si hostující fotbalisté vytvořili ve 37. minutě, kdy se k zakončení hlavou dostal Červenka, gólman Křížek ale dokázal míč nadvakrát schovat do rukavic. Jeden z nejdůležitějších momentů utkání přišel těsně před koncem poločasu, kdy byl rozhodčím Janochem po předchozí poradě s pomezním asistentem vyloučen písecký Červenka.

Jihočeši totiž početní výhodu ve druhém poločase beze zbytku využili. Hned v 51. minutě našel Rakovan přesným centrem hlavu Tomáše Stráského, který bez větších problémů poslal Dynamo do vedení. Druhý gól mohl v 69. minutě přidat Milan Nitrianský, jeho dalekonosná rána ale skončila na břevně! Skóre se ale měnilo hned o čtyři minuty později. Dobal využil zaváhání obrany a před skórováním ho nedovoleně zastavil brankář Hrdina a byl z toho pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Michal Rakovan - 2:0.

Domácí fotbalisté pokračovali v aktivním pojetí hry a soupeře prakticky k ničemu nepouštěli. V poslední minutě navíc mladíci Dynama předvedli rychlý brejk pěti hráčů proti třem obráncům, který zakončil technickou střelou z uctivé vzdálenosti přes brankáře Hrdinu Michal Rakovan. Jihočeské derby budějovické rezervy s lídrem ČFL tak skončilo nečekanou vysokou výhrou svěřenců Jiřího Lercha.

Jiří Lerch (trenér Dynama): "Moje hodnocení musí být velice kladné, vyhráli jsme 3:0. Nepochopil jsem chování realizačního týmu Písku, který odešel pět minut před koncem utkání. Nevím, na koho se zlobí. Za celý zápas nevystřelili na bránu. My jsme dali regulérní tři branky. Chci pochválit naše hráče za bojovnost a přístup k utkání. Utkání ovlivnilo i vyloučení Červenky. Já jsem od toho incidentu byl tři metry a slyšel jsem, co Červenka řekl rozhodčímu Grimmovi. Pro mě to byla jednoznačná červená karta. Spoléhali jsme i na to, že Písek má v kádru zkušené fotbalisty, kteří se dají vyhecovat. Například Zušťák. My naopak máme mladé fotbalisty, kteří jsou důrazní, a na tom jsme měli postavenou hru. Otrávit Písku fotbal a to se nám podařilo. Nejkrásnější gól dal Rakovan na tři nula. Nechci ale chválit jednotlivce, musím vyzdvihnout celé mužstvo, které k utkání přistoupilo ve velkém stylu. Vytvořila se nám tu dobrá parta, bez které se to neobejde. Podařilo se nám mladé hráče začlenit do B-týmu. Opět výborně zahrál Rakovan, který podle mě bude jednou hrát první ligu."

Karel Musil (trenér Písku): "Průběh utkání mě hodně mrzí. Myslím si, že dneska jsme tady nemohli vyhrát. V začátku utkání byly některé situace hodně sporné. Někdo nás chtěl dostat a bohužel jsme to nezvládli."