Fotbalisté juniorského týmu Dynama zakončili podzimní část sezony porážkou na hřišti Sigmy Olomouc 3:2. Jihočeši přitom v zápase nebyli lepší a po brankách Vaňka a Repy dokonce dvakrát vedli. Jenže domácí dokázali čtvrt hodiny před koncem dokonat obrat a v posledním zápase podzimu tak Dynamo nezískalo žádný bod. Foto: www.sigmafotbal.cz

Juniorka Dynama odehrála proti Olomouci velice zajímavé utkání se šťastnějším koncem pro domácí tým. Aktivněji začali hráči Olomouce a hned ve 4. minutě měl velkou šanci Plšek. Jenže Vokátého přelobovat v zakončení nedokázal a pak se potvrtilo otřepané "Nedáš - dostaneš". Hned z protiútoku si zapřihrávku za obranu naběhl Daniel Vaněk, který svým šestým gólem v sezoně poslal Dynamo do vedení.

Domácí přidali na aktivitě a po sérii šancí fauloval Vokatý domácího Schmidta a z nařízeného pokutového kopu srovnal Jakub Plšek. Domácí pokračovali ve zbytku poločasu v přehlídce ofenzivních akcí, které ale bravurně likvidoval gólman Vokatý.

Vstup do druhého poločasu vyšel opět lépe fotbalistům Dynama. Hned v 53. minutě domácí nezvládli ofsajdovou past a zakončující Michal Repa poslal Jihočechy podruhé v utkání do vedení. Z jednogólového náskoku se fotbalisté Dynama ale dlouho neradovali. O dvě minuty později totiž dopravil míč mezi tři tyče Jan Hladík - 2:2.

V dalším průběhu utkání se hrála velice vyrovnaná partie s šancemi na obou stranách. Nejprve se v 70. minutě do dobré palebné pozice dostal budějovický Cihlář a o chvilku později zahrozil také domácí Plšek. Skóre se ale měnilo až v 75. minutě a radost mohli mít domácí, když centr z levé strany usměrnil za bezmocného Vokatého Jiří Texl. V závěrečné desetiminutovce mohl srovnat ještě Čadek, jeho hlavičku ale z brankové čáry odvrátil střelec vítězného gólu Texl. Jihočeši se tak s podzimní částí juniorské ligy rozloučili prohrou na půdě Sigmy Olomouc 2:3.