Juniorka českobudějovického Dynama si připsala první jarní výhru, když zvítězila na hřišti posledního Baníku Ostrava 3:2. O branky Jihočechů se postarali Repa, Petráň a Riegel. Juniorka se díky výhře posunula na osmé místo v tabulce.

Dva pendly z A-týmu mohl využít trenér Lerch a to brankáře Křížka a obránce Riegela, který byl však do juniorky přeřazen už před startem jara. Vstup do utkání zvládli lépe domácí, kteří hned z první akce skórovali. Ondřej Pyclík se v předbrankovém prostoru dostal k míči a přesnou střelou ho uklidil k tyči. Jinak byl první poločas hodně opatrný a oba celky se střídaly v přebírání iniciativy. Baník tedy vedl po pětačtyřiceti minutách 1:0.

Krátce po změně stran se svěřenci kouče Lercha dočkali vyrovnání. Pěknou akci po ose Petráň – Vaněk zakončil střelou do odkryté branky Michal Repa. Jihočechy branka nabudila a za deset minut přidali další gól. Znovu zafungovala spolupráce Vaněk – Petráň a Michal Petráň přesnou střelou otočil průběh duelu. Dynamo rozplánovalo své branky po deseti minutách a v 70. minutě upravil Jan Riegel vedení svého celku již na 3:1.

Českobudějovičtí se po třetím zásahu trošku zatáhli a zaskočená Ostrava se z šoku postupně probírala. Nový impulz dostali domácí v 84. minutě, kdy se nadvakrát prosadil podruhé v zápase Ondřej Pyclík. I přes tlak v závěru už Baník vyrovnat nedokázal a Jihočeši si připsali první jarní výhru, díky které se posunuli na 8. místo v tabulce.